czwartek 06 sierpnia 2020

Jakuba, Sławy, Wincentego

reklama

Burmistrz Czapla nikogo nie zawiódł

Burmistrz Czapla nikogo nie zawiódł
 

W odpowiedzi na list pt. „Burmistrz Czapla znowu zawiódł” opublikowany na Państwa portalu uprzejmie informuję, że zawarte w nim stwierdzenia nie pokrywają się z prawdą i wymagają wyjaśnienia.

Otóż, remont ulic i chodników w pobliżu ul. Orzeszkowej i Sportowej zostanie przeprowadzony zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, a procedura związana z realizacją tej inwestycji już ruszyła. Na najbliższej, majowej sesji Rady Miejskiej radnym przedłożony zostanie projekt zmian w tegorocznym budżecie, który zakłada między innymi zabezpieczenie środków na wykonanie dokumentacji pod inwestycje właśnie w rejonie ul. Orzeszkowej i Sportowej.

reklama

Równocześnie uprzejmie informuję, że wcześniej remontów tych nie można było wykonać z uwagi na trwające w tym rejonie prace ziemne związane z podłączaniem bloków do miejskiego cieplika. Przypomnę tylko, że dzięki tej ogromnej inwestycji realizowanej przez PGKiM setki mieszkańców bloków m.in. przy ulicach Orzeszkowej, Sportowej, Kączkowskiego Składkowskiego, Matejki i innych nie muszą już ogrzewać swych mieszkań piecami, co znacznie poprawiło ich standard życia i zmniejszyło wydatki na opał.

Po zakończeniu prac związanych z rozbudową infrastruktury podziemnej, co nastąpi w tym roku, miasto będzie mogło rozpocząć prace nad doprowadzeniem do porządku infrastruktury naziemnej, czyli chodników i ulic.

Tak właśnie sprawę tę wyjaśniał na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Turku Burmistrz Zdzisław Czapla. Być może autor listu nie uczestniczył w sesji lub nie znalazł dokładnej relacji z niej w rozlicznych turkowskich publikatorach i z tego powodu zawarte w liście sformułowania nie były prawdziwe.

reklama

Ł. Maciejewski

Podobne artykuły

Wakacyjne remonty w podstawówkach i przedszkolach

Wakacyjne remonty w podstawówkach i przedszkolach

22 lip.
Przerwy w dostawie wody dla wielu ulic....

Przerwy w dostawie wody dla wielu ulic. Komunikat PGKiM

14 st.
Ul. Kolska w Brudzewie wyremontowana.

Ul. Kolska w Brudzewie wyremontowana.

10-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama