Powrót komediowych wieczorów w Przystani. Już w piątek Stand-up!

czwartek 16 września 2021

Jagienki, Kamili, Korneliusza

18°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Antosik odpowiada żądającemu debaty Czapli

Antosik odpowiada żądającemu debaty Czapli
 

Prezentujemy odpowiedź Romualda Antosika na zaproszenie do publicznej debaty o Turku, wystosowane przez Zdzisława Czaplę.

Turek, 21 listopada 2014

reklama


Pan Zdzisław Czapla
Burmistrz Turku


W odpowiedzi na zaproszenie do publicznej debaty o Turku i jego przyszłości, informuję że organizacja takiej debaty jest możliwa, jednak po publicznym i definitywnym wyjaśnieniu mieszkańcom Turku następujących tematów:
1. Polityka mieszkaniowa miasta Turku w latach 2002-2014.
2. Analiza gospodarowania odpadami w Turku i ujawnienie sposobu kalkulacji cen  śmieci w naszym mieście.
3. Przedstawienie efektywności władz miasta w tworzeniu nowych miejsc pracy na terenie Tureckiej Strefy Inwestycyjnej. Analiza porównawcza zaangażowanych środków finansowych w stworzenie TSI do ilości nowoutworzonych miejsc pracy dla mieszkańców Turku.
4. Informacja o zasadności przejęcia przez samorząd miasta spółki PKS. Działania burmistrza, jako nadzoru właścicielskiego tej spółki na rosnące zadłużenie PKS. Informacja z jakim zadłużeniem miasto przejęło PKS, a z jakim zadłużeniem sprzedało akcje spółki za kwotę ok. 60.000 zł.
5. Przejrzystość funkcjonowania PGKiM oraz wpływ nadzoru właścicielskiego na sprawne funkcjonowanie tej spółki.

Są to tematy, które w ciągu minionych lat mocno wzburzyły opinię publiczną i nie zostały nigdy w należyty sposób wyjaśnione przez władze miasta. Wielokrotne prosiłem Pana o szczegółowe wyjaśnienia dla mieszkańców Turku, proponując publiczne ujawnienie i wyjaśnienie Pańskich poczynań jako burmistrza. Niestety dopiero dziś, po PRZEGRANEJ W  PIERWSZEJ TURZE WYBORÓW, chce Pan wykorzystać debatę publiczną dla celów kampanii.

reklama

Warunki postawione przez Pana oraz sposób organizowania debaty bez uzgodnienia tego przedsięwzięcia z drugą stroną, świadczą o arogancji i lekceważeniu dla tak ważnego tematu jak przyszłość Turku.

W mojej opinii dzisiaj stoją przed nami wyzwania wymagające wielkiego wysiłku i ratowania tego, co zostało zaprzepaszczone i zaniedbane przez 12 lat Pana rządów.  Przyszłość Turku to czas ciężkiej pracy, wymagającej wielkich umiejętności i energii.

Jeżeli Pan uważa, że kampania prowadzona przez Pana podczas debaty w hali sportowej jest sposobem na rozwiązanie niezwykle trudnych problemów Turku, to w mojej opinii jest to pokaz działań propagandowych Pańskiego sztabu wyborczego.

Miał Pan ponad 12 lat na zorganizowanie niejednej debaty publicznej z mieszkańcami, radnymi i zainteresowanymi środowiskami społecznymi.

Dziś po pierwszej turze wyborów, mieszkańcy ilością 8.266 głosów pokazali Panu, że nie chcą Pana jako swojego reprezentanta. Szanując ten wybór uważam, że dziś partnerem do debaty w sprawach przyszłości Turku są mieszkańcy oraz ich przedstawiciele w nowej Radzie Miejskiej Turek. Zostając nowym Burmistrzem Turku, zorganizuję debatę nt. przyszłości Turku i wtedy zapraszam Pana jako mieszkańca do udziału w niej.

Dziś proszę nie manipulować opinią publiczną i nie zapraszać na debatę z moim udziałem, gdyż nie ma Pan mojej zgody na organizowanie czegokolwiek z moim udziałem, bez wcześniejszego uzgodnienia ze mną. 

Z poważaniem

           Romuald Antosik

W sprawach wyjaśnień zaistniałej sytuacji związanej z organizowaniem debaty, proszę kontaktować się ze mną  osobiście bez pośrednictwa Pańskich urzędników. 

Podobne artykuły

Nauka popłaca! Dokładnie 464 najlepszych...

Nauka popłaca! Dokładnie 464 najlepszych uczniów...

12 wrz.
Oddali hołd bohaterom w 82. rocznicę wybuchu II...

Oddali hołd bohaterom w 82. rocznicę wybuchu II...

1 wrz.
Listy do redakcji: Radni Klubu Ziemia Turkowska...

Listy do redakcji: Radni Klubu Ziemia Turkowska za...

27 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama