wtorek 29 września 2020

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

Sejmik Kobiet Lewicy

Anita Dzieciątkowska-Pieścik

Sejmik Kobiet Lewicy
 

Z naszego powiatu udział w Sejmiku wzięło 17 pań. W tym roku Sejmik obradował pod hasłem „Czas Kobiet” a zaszczycili go swoją obecnością wielce znamienici goście:

Sergei Stanishew, Przewodniczący Partii Europejskich Socjalistów, Maria Bijl V-ce Przewodnicząca oraz Marije Laffeber z-ca Sekretarza Partii Europejskich Socjalistów. Było kierownictwo SLD z Przewodniczącym Leszkiem Millerem i Sekretarzem Generalnym Krzysztofem Gawkowskim. Gościem szczególnym była Magdalena Ogórek, kandydatka na Prezydenta RP.

reklama

Sejmik obradował w następujących panelach dyskusyjnych;
- „Czas liderek. Demokracja bez kobiet to pół demokracji”,
-„Edukacja i zdrowie – prawem każdej z nas”,
- „Kobiety lewicy przeciw przemocy”,
- „Bieda z nędzą – ekonomia nierówności”.


Wszystkie nasze panie wzięły udział w dyskusji w poszczególnych panelach. Osobiście wzięłam udział w panelu „Czas liderek. Demokracja bez kobiet to pół demokracji”. Praktycznie codziennie doświadczam jak trudno kobiecie aktywnej zawodowo i społecznie przebić się przez mur przeszkód, niechęci a bardzo często zwykłej zawiści. Ile trzeba znosić upokorzeń, podłych pomówień i plotek. A przecież już w Pekińskiej Platformie Działania z 1995 r.  zapisano – „ Bez aktywnego uczestnictwa kobiet i uwzględnienia kobiecego punktu widzenia w podejmowaniu decyzji na wszystkich szczeblach nie da się osiągnąć równości, rozwoju i pokoju”. Od tego czasu i tak sporo zmieniło się na lepsze. Mamy Angelę Merkel której głos liczy się na całym świecie, ale mamy także młodziutką noblistkę Malali Yousafzai wzywającą świat do zapewnienia dziewczętom i kobietom prawa do edukacji.

Kapituła nominowała piętnaście pań do nagrody Przewodniczącego SLD „Stalowy Goździk” za ich różnorodną działalność na rzecz kobiet, rodziny i środowisk w których żyją. Wśród nominowanych jest nasza koleżanka z Poznania Alina Bittner.

reklama

Z uwagą i wielką sympatią przyjęliśmy ekspresyjne wystąpienie kandydatki na Prezydenta RP Magdaleny Ogórek. Osobiście nie mogę zrozumieć postawy niektórych kobiet które wyrażają dezaprobatę do naszej kandydatki. Dlaczego my kobiety nie potrafimy się zjednoczyć i poprzeć właśnie kobietę na najwyższy urząd w państwie, z czego to wynika.

Sejmik zakończył występ zespołu „Budka Suflera”, przy którym wspaniale się bawiliśmy.
Ps. Robimy wszystko aby Magdalena Ogórek przyjechała do Turku na spotkanie z mieszkańcami naszego miasta. Wstępnie ustaliliśmy, że może u nas być w dniu 21 marca (sobota) w godzinach popołudniowych . Gdyby faktycznie do tej wizyty doszło, to po ustaleniu szczegółów natychmiast państwa o tym powiadomimy.

Anita Dzieciątkowska-Pieścik.

Podobne artykuły

Wideo: Leszek Miller podczas wizyty w Turku...

Wideo: Leszek Miller podczas wizyty w Turku...

22-09-2019
Wideo: Lewica rusza z kampanią wyborczą na...

Wideo: Lewica rusza z kampanią wyborczą na terenie...

30-08-2019
Wideo: Konferencja Leszka Millera podsumowująca...

Wideo: Konferencja Leszka Millera podsumowująca...

12-05-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama