wtorek 04 sierpnia 2020

Dominiki, Dominika, Protazego

reklama

Rewolucja w MKS „TUR 1921” Turek

Rewolucja w MKS „TUR 1921” Turek
 

Miejski Klub Sportowy „Tur 1921” Turek powstał na początku 2013 roku, po ogłoszeniu upadłości przez MKS „Tur” Turek. Naszym celem było zapewnienie możliwości piłkarskiego rozwoju dzieci i młodzieży głównie z terenu miasta i gminy Turek. Początki działalności stowarzyszenia nie były łatwe. Zła atmosfera panująca wokół upadłego MKS "Tur" Turek negatywnie wpłynęła na postrzeganie nowego klubu przez mieszkańców, właścicieli firm jak i części samorządowców. Podjęliśmy próbę odbudowania dobrego wizerunku klubu i uznaliśmy, że jedynie solidną pracą udowodnimy, że działalność w klubie jest dla nas ważna, a zasady przejrzystości w wydatkowaniu pozyskanych środków zmienią dotychczasowe złe nastawienie sponsorów.

Stowarzyszenie skupia około 130 członków. Głównym problemem z jakim borykają się wszystkie amatorskie kluby sportowe są środki na ich działalność. Ten problem dotyka także nas. Środki otrzymywane z Gminy Miejskiej i Wiejskiej Turek, oraz Starostwa Powiatowego na szkolenie dzieci i młodzieży są niewystarczające. Jesteśmy zmuszeni zwracać się o pomoc do lokalnych przedsiębiorców i mieszkańców, których zaufanie zostało zdecydowanie utracone. Pierwsze spotkania ze sponsorami w atmosferze nieufności były bardzo trudne. Dla nas priorytetem stało się odzyskanie zaufania ludzi, którzy wcześniej wspierali klub i nie wysokość wsparcia jest najważniejsza, lecz sama chęć pomocy, która motywuje nas do jeszcze cięższej pracy. Zaangażowanie się w funkcjonowanie klubu władz samorządowych w tym m.in Wójta Gminy Turek Karola Mikołajczyka poprzez bezpłatne udostępnienie naszym zawodnikom do ćwiczeń w okresie zimowym hali sportowej w Słodkowie, jak również autobusu gminnego jest niewątpliwie krokiem w kierunku nawiązania dobrej współpracy

reklama

Wsparcie uzyskane w 2014 r. z Gminy Miejskiej Turek w kwocie około 60 tys. zł wraz ze składkami członkowskimi i sponsoringiem umożliwiły nam realizację zadań na kwotę 137 tys. zł. Nie byłoby to możliwe bez życzliwości osób wspierających nasz Klub.

W roku 2015 wyszliśmy z planami utworzenia kolejnych grup dziecięcych, a także utworzenia na bazie juniorów starszych, grupy seniorów, w skład której wchodzić będą zawodnicy z naszego powiatu. Powołanie seniorów było możliwe dzięki dodatkowej pomocy Burmistrza Miasta Turku, Romualda Antosika oraz radnych Rady Miejskiej. W ostatnim czasie Zarząd MKS „TUR 1921” Turek oraz Zarząd MKS „MOS” Turek, w trosce o prawidłowy rozwój zawodników, podjął wspólną decyzję o połączeniu obu sekcji piłki nożnej. Zgodnie z ustaleniami zawodnicy MKS MOS przejdą do zespołu MKS Tur 1921 i od nowego sezonu będą reprezentować nasz Klub. Pragniemy rozwiać wszelkie obawy, dotyczące potencjalnych problemów ze znalezieniem się w podstawowym składzie zawodników MKS MOS. Zgodnie z ustaleniami, prawdopodobnie zostaną utworzone dwa zespoły z rocznika 2003, które równolegle będą brały udział w rozgrywkach Konińskiego OZPN. Spowoduje to większą rywalizację między zawodnikami o miejsce w zespole i podniesie umiejętności piłkarzy.

Remont budynku Klubu to jedno z pierwszych zadań podjętych przez Zarząd. Pamiętający czasy PRL-u budynek wymaga kapitalnego remontu, począwszy od instalacji, a skończywszy na natryskach i sanitariatach. Remont rozpoczęliśmy od wymiany instalacji elektrycznej. Pan Antoni Karolak właściciel firmy Elektrokabel w Turku przekazał nam bezpłatnie przewody elektryczne na całe zadanie. Sławomir Banasiak właściciel Hurtowni Elektrycznej w Turku  przekazał nam bezpłatnie osprzęt elektryczny, a prace montażowe bezpłatnie wykonała firma elektryczna Mariusza Łukaszewskiego z Turkowic.

reklama

Burmistrz Miasta Turku przekazał kwotę 6500 zł na zakup materiałów i sprzętu hydraulicznego, niezbędnych do wymiany instalacji wodno- kanalizacyjnej. Wymiany instalacji bezpłatnie dokonała firma „Sagma” w Turku.

W myśl zasady, że „apetyt rośnie w miarę jedzenia” podjęliśmy dalsze działania celem pozyskania kolejnych środków, bądź materiałów na remont pozostałych pomieszczeń. Dzięki pomocy i ofiarności przedsiębiorców „mały” remont zaczyna przeobrażać się w remont kapitalny. Firmy Drew-Mex Jarosława Bukowskiego, Bram-Tur Dariusza Grzesznika, Brico Marche i Mrówka przekazały 16 sztuk drzwi. Firma Papirus przekazała farbę oraz wykładzinę, którą sama ułoży na korytarzu w klubie. Kolejna z firm przekazała 60 m2 płytek ściennych i podłogowych na remont drugiej szatni wraz z natryskami i sanitariatami. Pan Andrzej Langowski właściciel firmy Lanko z Dobrej przekaże 6 sztuk okien. Właściciel firmy „Pinus”  Marek Pisula Turku zobowiązał się do przekazania  papy termozgrzewalnej, którą we własnym zakresie położymy na dachu budynku, wymagającego również remontu.

W chwili obecnej szukamy firm, które położyłyby płytki w pomieszczeniach klubu. Aby kompleksowo zakończyć remont chcemy jeszcze wyremontować dwie toalety. Pozyskanie środków na montaż instalacji centralnego ogrzewania to następne zadanie jakie stoi przed Zarządem Klubu. W chwili obecnej firma „Sagma” instaluje niezbędne przewody, aby przy kompleksowym montażu instalacji, nie niszczyć wyremontowanych już pomieszczeń. Zaangażowanie się w prace remontowe członków Zarządu Klubu pozwoliło na oszczędność środków, które zostaną przeznaczone na inne zadania. Prace polegające na malowaniu i gipsowaniu pomieszczeń, będziemy wykonywać we własnym zakresie.

Ponadto w lutym br. przy ogromnym wsparciu pracowników UM w Turku, Wydziału Środków Zewnętrznych sporządziliśmy projekt na pozyskanie środków zewnętrznych w ramach projektu „Poprawa i rozwój bazy sportowej” organizowanego przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu. Nasz projekt obejmował remont Klubu na łączną kwotę 57 tys. złotych. Jako wkład własny zobowiązaliśmy się do wykonania prac demontażowych we własnym zakresie. Po rozstrzygnięciu konkursu przyznano nam kwotę 20 tyś złotych. Po aktualizacji kosztorysu remont obejmował wymiany podłogi w świetlicy Klubu oraz kapitalny remont jednej z szatni wraz z natryskami i sanitariatami.

Prace remontowe w ramach projektu z Urzędu Marszałkowskiego wykonuje firma Kar-Bud Karola Kuszczyńskiego z Dobrej, która dodatkowo wykonuje  prace nie objęte powyższym projektem.

Nasze dotychczasowe działania wspierają również: Profim; PSS Społem, Optex z Opoczna, Kaufland, TIBID, Zakład Murarski Włodarczyk, Piekarnia Muchlin, Farpol, Ambro, Masarnia Paszak, KIK, firmy Andrzeja Kwiatkowskiego, Jacka Wzorka oraz osób prywatnych.

Pragniemy podziękować wszystkim osobom, firmom, samorządom za każdy rodzaj wsparcia, jaki otrzymujemy na co dzień. Bez Waszej pomocy nie udałoby się osiągnąć tego, co obecnie robimy. Ponadto Wasze zaufanie motywuje nas do dalszej jeszcze bardziej wytrwałej pracy dla naszych dzieci. Dzięki Wam znowu zaczynamy wierzyć w ludzi. Dziękujemy.

Ze sportowym pozdrowieniem
Paweł Młynarski
Prezes Zarządu

Podobne artykuły

Tur 1921 Turek wygrywa w I Turnieju im. Mariana...

Tur 1921 Turek wygrywa w I Turnieju im. Mariana...

z wczoraj
Intensywny weekend drużyn Tura 1921 Turek.

Intensywny weekend drużyn Tura 1921 Turek.

27 lip.
I Turniej im. Mariana Donarta - Keeza Cup 2020...

I Turniej im. Mariana Donarta - Keeza Cup 2020 już w...

23 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama