wtorek 11 sierpnia 2020

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

reklama

Turek potrzebuje mieszkań

Turek potrzebuje mieszkań
 

Odpowiedź Burmistrza Miasta Turek na stanowisko radnych Towarzystwa Samorządowego w sprawie budowy nowego budynku socjalnego

1. O trudnej sytuacji mieszkaniowej wielu turkowian rozmawialiśmy na sesjach Rady Miejskiej. Jeśli radni Towarzystwa Samorządowego nadal twierdzą, że budowa budynku socjalnego na Zdrojkach Lewych jest „błędna i szkodliwa społecznie”, to znaczy, że nie zrozumieli, w czym jest problem.

reklama

2. W Turku 150 rodzin oczekuje na mieszkanie komunalne lub socjalne. 106 rodzin powinno już dziś mieć przyznany lokal socjalny, z czego 89 rodzin ma sądowe wyroki eksmisyjne. 16 rodzin jest na liście oczekujących na mieszkanie komunalne. To są tylko cyfry, ale za nimi kryją się ludzkie dramaty i katastrofalny stan techniczny wielu budynków komunalnych.

3. Towarzystwo Samorządowe przez 12 lat rządziło Turkiem, mając swojego burmistrza z TS i większość w Radzie Miejskiej. W tym czasie nie powstały lokale mieszkalne, zaś dziesiątki mieszkań zostało sprzedanych za ułamek ich wartości. Ostatnio, jedenaście lat temu, wybudowano zaledwie osiem mieszkań socjalnych na Zdrojkach Lewych.

4. Proponowana przez radnych TS budowa budynków socjalnych przy ul. Górniczej, w miejscu starego basenu, z daleka od centrum, jest zupełnie nieprzemyślana i nierealna.

reklama

5. Ulica Górnicza wraz z osiedlem tzw. Awaryjnym znajdują się w strefie przemysłowej, w sąsiedztwie elektrowni i w przyszłości mam nadzieję innych zakładów. Teren aktywizacji gospodarczej w tamtym rejonie wpisany został do planu zagospodarowania przestrzennego pod nazwą „Elektrownia” w roku 2008, oraz do Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Turku, w roku 2011. Dokumenty planistyczne nie przewidują tam budownictwa mieszkaniowego. Radni TS przyjęli oba wymienione dokumenty.

6. Zmiana planów zagospodarowania wiązałaby się również ze zmianą studium oraz planów wojewódzkich, w których ujęte są nasze dokumenty. Braknie na to czterech lat. I miasto musiałoby jeszcze na te zmiany wydać spore kwoty pieniędzy. Nie mamy na to czasu. Mieszkania socjalne w naszym mieście są pilnie potrzebne. Już straciliśmy pod tym względem kilkanaście lat.

7. Budowa budynku socjalnego na Zdrojkach Lewych jest jedynym rozwiązaniem, mogącym częściowo załagodzić katastrofalną sytuację mieszkaniową w Turku. Zwłaszcza, że miasto nie posiada innego terenu pod budownictwo socjalne.

Radnym TS proponuję, aby dostrzegali prawdziwe problemy tego miasta, których nie rozwiązywali od kilku kadencji.

W nadziei na dobrą współprace z Państwem radnymi miasta Turku,

Romuald Antosik
Burmistrz Miasta Turek

Podobne artykuły

Wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza za...

Wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza za 2019...

3 lip.
Listy do redakcji: Stanowisko Burmistrza Miasta...

Listy do redakcji: Stanowisko Burmistrza Miasta w...

15 czerw.
Dom o jakim marzysz! Prawdziwy As dobrze...

Dom o jakim marzysz! Prawdziwy As dobrze...

18 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama