wtorek 04 sierpnia 2020

Dominiki, Dominika, Protazego

reklama

Chcesz pomóc schronisku? Zapisz się do TOZu!

Chcesz pomóc schronisku? Zapisz się do TOZu!
 

Szanowni Państwo, jakiś czas temu wielu z nas było zainteresowanych losem schroniska w naszym mieście. W obliczu możliwości jego likwidacji (o czym dowiedzieliśmy się na jednej z sesji Rady Miasta) i wizji posłania znajdujących się w nim psiaków do owianych złą sławą Wojtyszek powstał na jednym z portali społecznościowych fanpejdż mający za zadanie nagłośnienie problemu i próbę znalezienia innego wyjścia z tej sytuacji.

Dodatkowo zainteresowanie mediów tą sprawą sprawiło iż poparcie całej rzeszy mieszkańców naszego miasta i nie tylko, oraz realne działanie wielu osób w tym zaangażowanie Burmistrza i pracowników UM doprowadziło do sytuacji w której nasze schronisko dalej funkcjonuje na takich zasadach jak dotychczas.

reklama

Po ogłoszonym przetargu zyskaliśmy czas do końca tego roku aby znaleźć nową, bardziej efektywną formułę na jego funkcjonowanie. Dlatego też zostały podjęte działania w kierunku reaktywacji oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w naszym mieście. Do założenia takiego oddziału potrzeba 10 osób z naszego miasta które oficjalnie zapiszą się do organizacji i będą chciały podjąć realne działania w jej strukturach. Pierwsze osoby już taki krok uczyniły.

Mamy jednak nadzieję, a nawet pewność biorąc pod uwagę odzew społeczny w sprawie schroniska że chętnych znajdzie się dużo więcej! Taki oddział TOZu w ramach swoich celów statutowych będzie propagował kwestie związane z ochroną zwierząt w naszym mieście, a w przyszłości być może także jako OPP zaangażuje się bezpośrednio w zarządzanie schroniskiem, co dało by nowe możliwości takie jak wykorzystanie w schronisku wolontariatu, zbieranie „tzw. 1 %” czy inne formy wsparcia niemożliwe do realizacji w obecnym stanie prawnym schroniska.

Proszę zatem wszystkich zainteresowanych o wypełnianie deklaracji członkowskiej TOZu i dołączanie do jego struktur. Mam nadzieję że rozmach akcji która doprowadziła do uratowania naszych psiaków przełoży się w przyszłości na realne działanie i jeszcze lepsze funkcjonowanie schroniska w Turku.

reklama

Pozdrawiam, Maciej Aniołczyk

Adres strony internetowej gdzie można pobrać do wydrukowania deklarację członkowską TOZu: http://www.toz.pl/czlonkostwo/deklaracja_czlonkowska.pdf

Wypełnioną deklarację należy doręczyć osobiście lub wysłać na adres:
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce oddział w Koninie
ul. Gajowa 7a, 62-510 Konin

*Tytuł pochodzi od redakcji

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Maciej Aniołczyk - list do...

Listy do redakcji: Maciej Aniołczyk - list do...

3 maj.
Listy do redakcji: Odpowiedź na list Dariusza...

Listy do redakcji: Odpowiedź na list Dariusza Jasaka

22 lt.
Uczniowie SP1 pomagają psiakom i kociakom!

Uczniowie SP1 pomagają psiakom i kociakom!

14 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama