sobota 26 listopada 2022

Leona, Leonarda, Lesławy

2°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Ewelina Derucka p.o. dyrektora biblioteki miejskiej

Ewelina Derucka p.o. dyrektora biblioteki miejskiej
 

W ubiegłym roku nie udało się wybrać dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej. Konkurs został unieważniony, a od 1 stycznia 2016 r. stanowisko dyrektora, na okres 6 miesięcy, powierzone zostało Małgorzacie Drzewieckiej. Pani Drzewiecka wcześniej zastępowała byłą dyrektor, Wandę Grzeszkiewicz.

Z uwagi na to, że byliśmy zadowoleni z pracy Małgorzaty Drzewieckiej, zaproponowaliśmy jej pełnienie obowiązków dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej. Pani Drzewiecka, z przyczyn osobistych, nie przyjęła tej propozycji. Natomiast zaproponowała na to stanowisko innego pracownika biblioteki, swoją zastępcę, Ewelinę Derucką.

reklama

W tej sytuacji podjąłem decyzję, aby pani Ewelinie Deruckiej powierzyć obowiązki dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej przez okres 6 miesięcy, tj. do końca 2016 roku. Jeżeli pani Derucka sprawdzi się jako pełniąca obowiązki, wówczas zostanie jej powierzone stanowisko dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku.

Chcę przypomnieć, że w ramach wprowadzonych oszczędności w budżecie miasta na 2016 rok, został on zmniejszony również dla Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zatrudnienie kolejnej osoby wiązałoby się z koniecznością zwiększenia wydatków na tę jednostkę, a tego chcieliśmy uniknąć, gdyż uważamy, że liczba osób zatrudnionych w bibliotece jest wystarczająca. Dlatego po odejściu na emeryturę byłej dyrektorki, kiedy pierwszy konkurs na to stanowisko nie spotkał się z zainteresowaniem ze strony osób spoza biblioteki, postanowiliśmy powierzyć obowiązki jednej z pracownic. Na miejsce zwolnione przez byłą dyrektorkę nikt nowy nie został zatrudniony, a to przyniosło realne oszczędności.

Jerzy Kurzawa
zastępca burmistrza ds. społecznych

* tytuł pochodzi od redakcji

reklama

Podobne artykuły

Grosz do grosza i będzie kokosza... Jak...

Grosz do grosza i będzie kokosza... Jak uratować...

18 list.
Dwa dni pełne grozy. Festiwal Fanów Grozy i...

Dwa dni pełne grozy. Festiwal Fanów Grozy i...

27 wrz.
Wyruszyli w podróż przy herbacie i planszówkach

Wyruszyli w podróż przy herbacie i planszówkach

22 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama