sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

List otwarty dyrektorów szkół: Oświata wolna od polityki

List otwarty dyrektorów szkół: Oświata wolna od polityki - foto: facebook.com / kmb43xgame
foto: facebook.com / kmb43xgame 

My, dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjalnych z Turku, nie zgadzamy się na upolitycznianie oświaty przez różne ugrupowania, co chwilę udowadniające swoją wiedzę w tej dziedzinie. Uważamy, że nauczyciele, pracownicy oświaty, dyrektorzy – menadżerowie placówek oświatowych są najbardziej kompetentni do zabierania głosu i nie zamierzamy z tego zrezygnować.

Mamy świadomość, że planowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej reforma oświaty, może wzbudzać niezdrowe emocje. Ale tu nie emocje i polityczne połajanki są ważne, ale mądre, rozsądne działania, z udziałem władz miasta, nauczycieli i związków zawodowych. Przyjęty przez Radę Miejską dokument pod nazwą Program Optymalizacji Wydatków na Oświatę Gminy Miejskiej Turek, traktujemy jako wstęp do dyskusji nad kształtem przyszłości turkowskiej oświaty. Mamy pewność, że żadne decyzje nie będą zapadały bez udziału nas, ludzi oświaty. Będziemy brali udział w rozmowach i spotkaniach, przedstawiając konkretne rozwiązania. Merytoryczna praca i spokój są najważniejsze. Mamy świadomość, że przez lata tworzyliśmy szkoły, kształcące na wysokim poziomie i nadal będziemy pracować nad utrzymaniem takiej jakości.

reklama

Jesteśmy gotowi rozmawiać i dyskutować, nie możemy jednak tego robić w ferworze politycznych przepychanek. Niestety brak zapowiadanych dokumentów prawa oświatowego (podstaw programowych, ramowych planów nauczania) uniemożliwia na chwilę obecną podjęcie sensownych działań. Prosimy zatem lokalnych polityków o odstąpienie od prób zaistnienia kosztem wzbudzania niepokoju wśród pracowników oświaty i rodziców naszych uczniów. To nikomu nie służy. Takie publiczne zainteresowanie sprawami oświaty niestety uderza w nasze szkoły. Źle się uczy w atmosferze ciągłego wzbudzania w nas niepewności i straszenia. Toteż zwracamy się z prośbą o cierpliwość, aby niepotrzebnie nie wzbudzać atmosfery zagrożenia w środowisku szkolnym.

Dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjów miasta Turku
Turek, dnia 20.10.2016 r.

Podobne artykuły

Dwa Listy Otwarte Grona Nauczycielskiego ZSR a...

Dwa Listy Otwarte Grona Nauczycielskiego ZSR a ich...

26-12-2019
List otwarty pedagogów z ZSR CKP do Zarządu...

List otwarty pedagogów z ZSR CKP do Zarządu Powiatu

11-12-2019
Nauczyciele odebrali swoje awanse

Nauczyciele odebrali swoje awanse

27-08-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama