niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

21°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Przedstawiciele z Turku na Kongresie Lewicy w Warszawie

Przedstawiciele z Turku na Kongresie Lewicy w Warszawie
 

W sobotę 19 listopada 2016 roku ze Stadionu Narodowego w Warszawie został wysłany sygnał o odradzaniu się lewicy w Polsce, która w nadchodzących latach zajmie istotną pozycję na scenie politycznej. W tym celu powołana została Rada Dialogu i Porozumienia na Lewicy, która będzie jednoczyła w pracy programowej organizacje po lewej stronie sceny politycznej. Rada będzie miała za zadanie przygotować polską socjaldemokrację do nadchodzących wyborów samorządowych i parlamentarnych

Prawie 3000 osób, 50 organizacji: partii politycznych, stowarzyszeń i fundacji wzięło udział w „Kongresie Lewicy – Nowe Europejskie Wyzwania”. Przypomnę, że I Kongres Lewicy odbył się w 2013 r a inicjatorem jego zorganizowania był Józef Oleksy. Wśród gości honorowych była żona premiera Oleksego, Maria Oleksy którą przywitano burzliwymi brawami tak samo jak Tomasza Kalitę, ciężko chorego, byłego rzecznika prasowego SLD, który walczy o dostęp ludzi chorych do leczniczej marihuany. W tym historycznym dla Lewicy wydarzeniu uczestniczyli także przedstawiciele Rady Powiatowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Turku: Krzysztof Poturała, Krzysztof Szczeciński, Mariusz Wasilewski i Remigiusz Wojciechowski.

reklama

„Kongres Lewicy – Nowe Europejskie Wyzwania” odbył się pod patronatem Partii Europejskich Socjalistów. Obrady poprowadzili: wiceprezydent Kalisza Karolina Pawliczak oraz Andrzej Rozenek, lider Biało Czerwonych. Kongres otworzył Bogusław Gorski, przewodniczący Polskiej Partii Socjalistycznej, najstarszej polskiej partii lewicowej, która została założona w 1892 roku.

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski odtworzył swoje przemówienie do uczestników Kongresu z telebimu. Także na telebimie swoje przesłanie wygłosił Martin Schulz przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

„Kongres Lewicy – Nowe Europejskie Wyzwania” został zaszczycony obecnością najważniejszych europejskich polityków lewicy: Siergieja Stanishewa, przewodniczącego Partii Europejskich Socjalistów; Zity Gurmai, przewodniczącą PES Woman oraz Gianniego Pittelli, przewodniczącego frakcji Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim.

reklama

Podczas Kongresu Lewicy odbyły się następujące panele dyskusyjne: „Gospodarka i polityka społeczna”, który poprowadził prof. Paweł Bożyk, „Europa przyszłości”, który poprowadził dr Ireneusz Bil, „Patriotyzm jutra”, który poprowadził red. Robert Walenciak, „Demokracja samorządowa”, który poprowadził Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi oraz „Rzeczpospolita różnorodności”, który poprowadziła dr Sylwia Różycka-Jaros.

Anita Dzieciątkowska-Pieścik
Wiceprzewodnicząca Rady Powiatowej SLD w Turku

Podobne artykuły

Ponad 2 mln zł straty na koniec czerwca i brak...

Ponad 2 mln zł straty na koniec czerwca i brak...

21 wrz.
Wideo: Lewica przeciwna programowi Polski Ład....

Wideo: Lewica przeciwna programowi Polski Ład....

1 wrz.
Wideo:

Wideo: "To jest zamach na niezależność OSP". Lewica...

25 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama