czwartek 06 sierpnia 2020

Jakuba, Sławy, Wincentego

reklama

"Wizjonerzy" z TS kontra rzeczywistość

 

Kolejne oświadczenia publikowane przez Towarzystwo Samorządowe w Turku świadczą, że ugrupowanie przez 12 lat rządzące miastem, nie może pogodzić się z utratą wpływów i będzie robić wszystko, aby skłócić mieszkańców.

Bezczelność i tupet wypowiedzi TS nie pozwalają milczeć. Zostawili Turek z ponad 37-milionowym długiem, nieremontowanymi budynkami komunalnymi, z perspektywą braku ciepła dla mieszkańców po zamknięciu elektrowni, z najdroższymi śmieciami w okolicy, brakiem mieszkań komunalnych i socjalnych, żeby nie wspomnieć o zadłużonym i sprzedanym w dziwnych okolicznościach PKS-ie. To tyle o przeszłości. Na szczęście Turek odciął się od tak chorobliwie prowadzonej polityki i postawił na nową jakość i profesjonalne zarządzanie miastem. Dzisiaj mogę to z całą stanowczością stwierdzić.

reklama

A teraz fakty kontra TS. Przede wszystkim spłata ponad 8 milionów złotych długów miasta, w ciągu dwóch lat. Dzięki temu miasto jest wiarygodnym partnerem dla inwestorów. Z sukcesem zakończyłem negocjacje z firmą GETEC w sprawie dostaw ciepła dla miasta oraz lokalizacji siedziby tej firmy na Polskę, właśnie w Turku. Jeśli jeszcze raz TS podważy znaczenie tego inwestora to osobiście skieruję wszystkich zaniepokojonych dostawą ciepła do mieszkań po likwidacji elektrowni w 2017 roku, do siedziby zarządu miejskiego TS w Turku, w celu udzielenia wyjaśnień i wskazania rozwiązań. Po rządach TS trzeba było także naprawiać wadliwy system śmieciowy. Dziś jest to system samobilansujący się, bez zadłużenia i z obniżoną ceną śmieci dla wszystkich turkowian.

Od 2015 roku kompleksowo wraz z mieszkańcami wspólnot prowadzimy termomodernizację bloków. Jeżeli ktokolwiek z TS jeszcze raz powie, że ważniejsza jest termomodernizacja MDK, czy kina, niż bloków mieszkalnych, to utwierdzi tylko mieszkańców w przekonaniu, że dokonali dobrego wyboru burmistrza z wizją rozwoju Turku.

Podsumowaniem 12 lat rządów TS jest zrujnowana polityka mieszkaniowa w mieście, sprzedane ponad 1.000 mieszkań poniżej ich wartości rynkowej, tragiczny stan techniczny wielu budynków komunalnych, w których mieszkają ludzie. Konsekwencje ponoszą dziś mieszkańcy. Nie można milczeć, trzeba ujawniać tego typu zaniedbania, kiedy panowie z Towarzystwa Samorządowego wygłaszają kolejne przemądrzałe teorie na temat prowadzonych dziś przeze mnie działań naprawczych.

reklama

Jako burmistrz Turku nigdy nie zgodzę się na powrót takiej bylejakości i załatwianie interesów wąskiej grupy osób, kosztem ogółu mieszkańców naszego miasta.

Romuald Antosik

Burmistrz Miasta Turek

Podobne artykuły

Wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza za...

Wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza za 2019...

3 lip.
Listy do redakcji: Stanowisko Burmistrza Miasta...

Listy do redakcji: Stanowisko Burmistrza Miasta w...

15 czerw.
Przedszkola i żłobki w mieście nadal zamknięte....

Przedszkola i żłobki w mieście nadal zamknięte....

4 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama