sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Budżet Turku 2017 - porażka Antosika

Stanowisko Platformy Obywatelskiej w Turku nt. budżetu miasta na rok 2017

Budżet Turku 2017 - porażka Antosika
 

Miasto pod burmistrzowaniem Romualda Antosika dryfuje. Kolejny już budżet nie wychodzi naprzeciw ambicjom turkowian. Zaplanowanie po raz trzeci inwestycji na poziomie ok. 6 mln złotych, to po prostu lekceważenie mieszkańców.

PO w Turku nie była zwolennikiem polityki burmistrza Zdzisława Czapli, ale gwoli sprawiedliwości warto przypomnieć, że w ostatnim roku jego urzędowania (2014) na inwestycje w Turku przeznaczono 11,5 mln złotych. I nie był to rekordowy pod tym względem rok. Romuald Antosik głosił, że za jego urzędowania będzie szybciej, więcej, lepiej. Niestety w Turku praktycznie nic się nie dzieje, poza nachalną propagandą sukcesu, której nie powstydziłby się Jerzy Urban.

reklama

Zatrważająco niski poziom inwestycji wskazuje, że dla burmistrza i jego radnych szczytem ambicji jest porównywanie się do otaczających Turek wiejskich gmin. Nawet taką rywalizację Turek Antosika przegrywa z gminą wiejską Turek, w której na inwestycje zaplanowano ponad 8 mln złotych przy budżecie mniejszym blisko 3-krotnie. Mieszkańcy Turku mają prawo oczekiwać i żądać, by włodarze ich miasta równali do poziomu miast powiatowych takich jak Września, Wągrowiec a może nawet Ostrów Wlkp.

W budżecie 2017 inwestycje są na śladowym poziomie, ale za to rosną wydatki na administrację publiczną o 1 mln złotych. Burmistrz przez wszystkie przypadki odmienia słowo „miastotwórczy”, ale tworzenie w jednym miejscu osiedla z lokalami socjalnymi ma znamiona gettotwórcze, a nie miastotwórcze. Wycofanie się przez burmistrza Antosika z inwestycji, z której po ukończeniu korzystałaby znaczna część turkowian (przedłużenie al. Solidarności) staje się symbolem braku kompetencji, asekuranctwa i braku wizji rozwoju miasta.

Platforma Obywatelska w Turku wyraża zdziwienie, iż żaden z radnych opozycji w głosowaniu nad tak asekuranckim budżetem nie opowiedział się przeciw. Wstrzymanie się od głosu to błąd świadczący o słabości. Apelujemy do radnych TS i SLD o zdecydowaną opozycję względem tak niedecyzyjnego i leniwego burmistrza. Zdajemy sobie sprawę, że będziecie przegrywać głosowania, ale warto być przyzwoitym i uczciwym względem tych wyborców, którym rozwój Turku leży na sercu.

reklama

Zarząd Platformy Obywatelskiej RP Koła Miejskiego Turek
Zbigniew Korzeniowski

Podobne artykuły

Wideo: Konferencja posła Nowaka pod znakiem...

Wideo: Konferencja posła Nowaka pod znakiem...

20 lt.
Listy do redakcji: Cała władza w ręce jednej...

Listy do redakcji: Cała władza w ręce jednej partii

14 st.
Listy do redakcji: Dlaczego radni PIS głosowali...

Listy do redakcji: Dlaczego radni PIS głosowali...

29-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama