piątek 22 stycznia 2021

Dominiki, Mateusza, Wincentego

reklama

Stadion 1000-lecia przygotowany na IV ligę

Stadion 1000-lecia przygotowany na IV ligę - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Zakończyła się modernizacja Stadionu 1000-lecia. Miasto pozyskało na ten cel ok. 400 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki, w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Wartość całej inwestycji to ok. 860 tys. zł.

Głównym celem inwestycji była poprawa stanu technicznego infrastruktury sportowej obiektu oraz warunków szkoleniowo-treningowych MGKS „Tur 1921” Turek, który niedawno rozpoczął rozgrywki w IV lidze.

reklama

W ramach prac remontowych zmodernizowana została płyta główna boiska z trawą naturalną, która została wzbogacona o nowoczesny system nawadniający, 2 płyty boczne boisk treningowych. Pojawiła się dodatkowa infrastruktura w postaci stojaków na rowery oraz sprzęt do konserwacji nawierzchni boisk.

W imieniu kibiców klubu „Tur 1921” Turek pragnę podziękować samorządowi miejskiemu za zdobycie dofinansowania i realizację tej inwestycji. Pamiętamy, jak jeszcze kilkanaście lat temu pokazywano nam piękne makiety stadionu. Makiety gdzieś poginęły, a klub za sprawą nieodpowiedzialnego zarządzania klubem „TUR Turek” został zamknięty. Wszystko przez krótkowzroczność i ambicje działaczy lokalnych środowisk politycznych, którzy zasiadali wtedy we władzach TURA. Oby się to nigdy nie powtórzyło.

Z kibicowskim pozdrowieniem,
Jerzy Włodarczyk

Podobne artykuły

Postępowanie o wydanie decyzji środowiskowych...

Postępowanie o wydanie decyzji środowiskowych budowy...

z wczoraj
W Tuliszkowie nowe drogi za ponad 4 miliony...

W Tuliszkowie nowe drogi za ponad 4 miliony złotych

18 st.
Nowy chodnik w Dziadowicach już gotowy

Nowy chodnik w Dziadowicach już gotowy

29-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama