niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

21°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Stadion 1000-lecia przygotowany na IV ligę

Stadion 1000-lecia przygotowany na IV ligę - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Zakończyła się modernizacja Stadionu 1000-lecia. Miasto pozyskało na ten cel ok. 400 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki, w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Wartość całej inwestycji to ok. 860 tys. zł.

Głównym celem inwestycji była poprawa stanu technicznego infrastruktury sportowej obiektu oraz warunków szkoleniowo-treningowych MGKS „Tur 1921” Turek, który niedawno rozpoczął rozgrywki w IV lidze.

reklama

W ramach prac remontowych zmodernizowana została płyta główna boiska z trawą naturalną, która została wzbogacona o nowoczesny system nawadniający, 2 płyty boczne boisk treningowych. Pojawiła się dodatkowa infrastruktura w postaci stojaków na rowery oraz sprzęt do konserwacji nawierzchni boisk.

W imieniu kibiców klubu „Tur 1921” Turek pragnę podziękować samorządowi miejskiemu za zdobycie dofinansowania i realizację tej inwestycji. Pamiętamy, jak jeszcze kilkanaście lat temu pokazywano nam piękne makiety stadionu. Makiety gdzieś poginęły, a klub za sprawą nieodpowiedzialnego zarządzania klubem „TUR Turek” został zamknięty. Wszystko przez krótkowzroczność i ambicje działaczy lokalnych środowisk politycznych, którzy zasiadali wtedy we władzach TURA. Oby się to nigdy nie powtórzyło.

Z kibicowskim pozdrowieniem,
Jerzy Włodarczyk

Podobne artykuły

Podpisano umowę na budowę ulicy Stawiszyńskiej...

Podpisano umowę na budowę ulicy Stawiszyńskiej w...

23 wrz.
Przebudują drogę Sarbice-Smulsko. Umowa podpisana.

Przebudują drogę Sarbice-Smulsko. Umowa podpisana.

21 wrz.
8 września rusza przebudowa ul. Żwirki i...

8 września rusza przebudowa ul. Żwirki i Wigury....

26 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama