wtorek 22 września 2020

Maury, Milany, Tomasza

reklama

A. Wojtkowiak: Idą wybory - dublerzy i przebierańcy do roboty

A. Wojtkowiak: Idą wybory - dublerzy i przebierańcy do roboty
 

Rok 2018 jest początkiem maratonu wyborczego trwającego 4 lata, poczynając od wyborów samorządowych w tym roku. Rząd PIS –u po przejęciu wszystkich niezależnych od władzy wykonawczej instytucji w ostatnim czasie wykonał zamach na Państwową Komisję Wyborczą, wcześniej zmieniając pod pozorem zwiększenia przejrzystości wyborów kodeks wyborczy. Dzisiaj jak było do przewidzenia szef MSWiA delegował swoich ludzi, działaczy PIS – jako kandydatów do PKW .Cały ten misterny plan ułożony przez prezesa został wykonany, wszystkie instytucje opanowane zostały przez jedynie słuszną partię, nikt już nie będzie mógł podważyć wyników wyborów. Dla opozycji zostanie tylko skarga w Brukseli, naśladując posłów i europosłów PIS –u którzy jako polscy patrioci pojechali ze skargą o sfałszowanie wyborów samorządowych w 2014 roku , dzisiaj opozycja zostanie przez polityków PIS–u i usłużne im media okrzyknięte targowicą i zdrajcami donoszącymi na własny kraj.

Jestem przekonany, że podczas jak i po najbliższych wyborach samorządowych zapanuje chaos jakiego nie mieliśmy po 1989 roku. I tak w kodeksie wyborczym dot. Samorządu gminnego wprowadza się dwuwładzę, przewodniczący rady dostaje prawo wydawania poleceń służbowych pracownikom urzędu gminy i staje się ich zwierzchnikiem. Sytuacja taka może doprowadzić do konfliktów w samorządach bo często zdarza się, że wójt i przewodniczący rady są z różnych ugrupowań.

reklama

Przed nami również wybory parlamentarne, a wiec zgodnie z instrukcjami prezesa tak jak w 2015 roku należy schować tych „wybitnych” ministrów , którzy rozmontowali naszą obronność, zniszczyli wizerunek naszego kraju za granicą, wycięli Puszczę Białowieską. Na ich stanowiska prezes wysłał do boju przebierańców i czarodziejów, którzy mają naprawić to co zostało rozwalone. Nowi ministrowie ubrani w eleganckie garnitury, władający biegle angielskim na czele z premierem Morawieckim próbują uspokoić sojuszników w Europie i na świecie. Niestety w międzyczasie młody i niedoświadczony v-ce minister sprawiedliwości chcąc przypodobać się skrajnej prawicy, po ich wybryku, który nagłośnił TVN znowelizował ustawę IPN-u która doprowadziła do potężnych napięć z sąsiadami Izraelem i Stanami Zjednoczonymi. Z sąsiadów została nam tylko Białoruś, którą tak bardzo chwalił po ostatniej wizycie w tym kraju marszałek Senatu. Ten sam marszałek po całym tym bałaganie z IPN-em wychodzi do dziennikarzy i oznajmia, że to wina opozycji.

Pamiętam jak premier Morawiecki będąc jeszcze v-ce premierem w 2016r. w formie slajdów przedstawił założenia Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju. Jednym z głównym celów SOR-u jest zrównanie dochodu na głowę mieszkańca naszego kraju do średniej europejskiej w 2030r. Niestety cel wydaje się mało realny jak wyliczyli ekonomiści płace w naszym kraju musiałyby do tego czasu rok w rok rosnąc o 7%, co jest nieosiągalne dla naszej gospodarki. Zapomniano już o milionie aut elektrycznych, budowaniu potęgi morskiej a mieszkania dla młodych w ramach programu rządowego „mieszkanie+” za 2,5 tys zł/m2 też nie da się wybudować. Powstał za to nowy program rządowy, bardzo ceniony przez działaczy PIS-u „rodzina i koledzy+”, który również w naszym powiecie realizowany jest na wysokim poziomie. Rządzący przyznali sobie wielotysięczne nagrody za 2017r. motywując to tym, że za mało zarabiają, że im się to przecież należy itp. Itd. Lecz gdy poprzednicy nagradzali się kwotą dużo mniejszą spadły na nich potężne gromy ze strony działaczy PIS-u. Wychodzi na to, że jednym nic nie wolno, natomiast tym co mienią się prawdziwymi patriotami, przedstawicielami dumnego narodu - wszystko wolno.

Niestety do podziału wzajemnej agresji i podziału społeczeństwa swoją rękę przyłożyła również osoba, która zgodnie z konstytucją piastuje najwyższy urząd w państwie-prezydent RP. Dzisiaj prezydent Duda, który złamał konstytucję, rozwalił system sądowniczy, apeluje do narodu aby jako wspólnota razem obchodzić rocznicę 100-lecia odzyskania Niepodległości. W sytuacji, gdy nasze społeczeństwo jest tak mocno podzielone, staje się to nierealne. Na zakończenie cytat z klasyka skierowany do rządzących – „ Wszyscy politycy niech pamiętają, że każda władza, która podporządkowuje sobie całą władzę w państwie żle kończy.”

reklama

Z poważaniem

Radny Rady Powiatu tureckiego

Andrzej Wojtkowiak

Podobne artykuły

Wideo: Kolej + i rządowe fundusze tematem...

Wideo: Kolej + i rządowe fundusze tematem...

5 wrz.
Listy do redakcji: Stanowisko PKN Orlen na list...

Listy do redakcji: Stanowisko PKN Orlen na list...

19 sierp.
Listy do redakcji:

Listy do redakcji: "Ciemny lud to kupi"

17 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama