poniedziałek 16 lipca 2018

Eustachego, Mariki, Mirelli

reklama

List: Słoneczna w końcu bezpieczna!

List: Słoneczna w końcu bezpieczna! - foto: M. Derucki
foto: M. DeruckiWypadek drogowy na ul. Słonecznej. Grudzień 2014 r. 

Niedawno ukazała się w lokalnych mediach informacja dotycząca budowy chodnika na ulicy Słonecznej miedzy ulicami Wschodnią a Kmicica.

Od wielu lat mieszkańcy apelowali do władz miasta, aby powstał chodnik na tym odcinku, głównie ze względów bezpieczeństwa w poruszaniu się pieszych. Słoneczna jest długą osiedlową ulicą, na której przez wiele brakowało lat chodnika. Uniemożliwiało to bezpieczne poruszanie się chociażby dzieci i młodzieży uczęszczającej do szkoły, czy spacery mieszkańców w letnie popołudnia. A przecież, aż się prosiło, aby tam powstał chodnik.

reklama

Ulica jest doskonałym miejscem, jak już wspomniałam, na spacery dla mieszkańców, ale przede wszystkim powinna stanowić bezpieczne miejsce dojścia do własnych posesji. Położenie chodnika zapewni bezpieczeństwo, które zagwarantowane powinno być już dawno, zważywszy, że ulica do najmłodszych nie należy.

Niestety włodarze naszego miasta nie chcieli o to zadbać, mając w nosie mieszkańców. Można zresztą łatwo zauważyć jakie pozytywne zmiany nastąpiły w infrastrukturze naszego miasta w ostatnim czasie, dzięki podjętym działaniom miejskich radnych, na przykład remont ulic 650-lecia, Matejki, czy Kaczmarskiego.

Jako mieszkanka osiedla Zapałczanego czekałam z zapartym tchem, aż w końcu „coś” się „ruszy” w sprawie od lat poruszanej przez mieszkańców. Podejmowane rozmowy z radną reprezentującą społeczność naszego osiedla przyniosły zamierzony skutek, będzie chodnik, będzie bezpiecznie! Przez wiele lat niestety nie można było się tam „normalnie” poruszać pieszo, do tej pory droga ta pozostawała przyjazna tylko dla kierowców.

reklama

Cieszy fakt, że po wieloletniej stagnacji w naszym mieście, w końcu podejmowane są działania z myślą o mieszkańcach. Jest jeszcze wiele do zrobienia, ale przynajmniej można zauważyć, że obecnie rządzący naszym miastem wzięli się do roboty, czego efektem jest choćby bezpieczeństwo mieszkańców, którzy mogą w różnych rejonach Turku poruszać się po wielu inwestycjach infrastrukturalnych.

Turek często jest nazywany "martwym miastem". Ale zaczyna się "ożywiać", zaczęto myśleć o przeciętym Nowaku, czy Kowalskim. Bilans ostatnich zmian w naszym mieście z pewnością wypada na plus. Dbanie bowiem m.in. o bezpieczeństwo Kowalskiego jest istotnym aspektem dla każdego mieszkańca, dlatego życzmy sobie, jako społeczność, aby Turek dalej zmieniał się na lepsze.
 

Mieszkanka Turku
Iwona Kalinowska-Dymbińska

Podobne artykuły

Turek: Starosta nie dał pozwolenia na...

Turek: Starosta nie dał pozwolenia na modernizację OSiR

13 lip.
Ziemia Turkowska: Wodny plac zabaw to początek...

Ziemia Turkowska: Wodny plac zabaw to początek...

5 lip.
Najlepiej wyposażony wodny plac zabaw w Polsce...

Najlepiej wyposażony wodny plac zabaw w Polsce otwarty

5 lip.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama