poniedziałek 23 września 2019

Bogusława, Liwiusza, Tekli

reklama
Wzorek

A. Wojtkowiak: Im się to należy

A. Wojtkowiak: Im się to należy
 

Już miesiąc grupa rodziców i dzieci niepełnosprawnych okupuje korytarz sejmowy protestując przeciwko brakowi realizacji przez rząd postulatu w świadczenia wysokości 500 zł dla osób z niepełnosprawnościami niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Grupa protestujących reprezentuje środowisko, które było i jest krzywdzone przez wszystkie rządy, a szczególnie obecny rząd PIS-u jak i posłowie tej formacji traktują tą grupę niepełnosprawnych arogancko i haniebnie.

„Im się to należy” mówili w 2014r. będący w opozycji posłowie PIS-u, którzy wspierali tak samo strajkujących przez kilkanaście dni, „przecież tylko trzeba chcieć znaleźć pieniądze”-mówili. Dzisiaj premier Morawiecki pięknousty mówca, obiecujący wszystko wszystkim, uznający wszystkie cele i działania swego rządu za priorytetowe nie chce znaleźć środków dla grupy ludzi, która najbardziej tego potrzebuje. Dzisiaj, gdy miliardy złotych wpływają do budżetu państwa w wyniku poprawy ściągalności podatków, minister Rafalska mówi, że państwa na to nie stać, ale zaraz wkracza premier Morawiecki i obiecuje 300 zł wyprawki dla wszystkich dzieci, czy ktoś tu rozumie o co chodzi? T

reklama

raktowanie przez władzę czy tę obecną czy przyszłą tych ludzi nie napawa optymizmem naszej przyszłości. Każdego z nas bowiem może to dotyczyć, przecież żyjemy coraz dłużej, a więc i ludzi starszych i niepełnosprawnych będzie przybywało, wczujmy się w sytuację niepełnosprawnego rodzica czy dziadka i zastanówmy się czy władza tak samo nie potraktuje nas.

Również w naszym środowisku należałoby przeanalizować sytuację osób starszych, zapytać czy otrzymują ze strony samorządów właściwą opiekę, czego im brakuje i co najbardziej potrzebują. Uważam, że powiat turecki i miasto Turek nie prowadzą prawdziwej polityki senioralnej, są jej namiastki w postaci małych projektów czy skromnych dotacji dla stowarzyszeń. Na kwietniowej sesji Rady Powiatu tureckiego zaproponowałem staroście tureckiemu, aby wspólnie z burmistrzem Turku zorganizowali debatę „porozmawiajmy o seniorach”, gdzie można byłoby zapytać naszych włodarzy np. dlaczego nie korzystamy z rządowego programu „senior +”, czy możliwe jest przeznaczenie budynku po byłej przychodni zdrowia przy ul. Armii Krajowej na dom dziennego pobytu seniora, dlaczego w naszym powiatowym szpitalu nie można zaadoptować pomieszczeń na oddział geriatryczny itd.

Mam nadzieję, że burmistrz Antosik odpowie pozytywnie na propozycję starosty i do debaty z naszymi seniorami dojdzie.

Z poważaniem
Radny Rady Powiatu tureckiego
Andrzej Wojtkowiak

Podobne artykuły

Szczepienia dla seniorów przeciw grypie

Szczepienia dla seniorów przeciw grypie

19 lip.
Zwykły sport Niezwykłych ludzi czyli sukcesy...

Zwykły sport Niezwykłych ludzi czyli sukcesy...

9 lip.
Kącik profilaktyki - oszustwa seniorów

Kącik profilaktyki - oszustwa seniorów

26 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama