Koncert Charytatywny "Wszystko Uda Się" | MDK Turek | 23 września, 16:00

czwartek 20 września 2018

Eustachego, Faustyny, Renaty

reklama

A. Wojtkowiak: Im się to należy

A. Wojtkowiak: Im się to należy
 

Już miesiąc grupa rodziców i dzieci niepełnosprawnych okupuje korytarz sejmowy protestując przeciwko brakowi realizacji przez rząd postulatu w świadczenia wysokości 500 zł dla osób z niepełnosprawnościami niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Grupa protestujących reprezentuje środowisko, które było i jest krzywdzone przez wszystkie rządy, a szczególnie obecny rząd PIS-u jak i posłowie tej formacji traktują tą grupę niepełnosprawnych arogancko i haniebnie.

„Im się to należy” mówili w 2014r. będący w opozycji posłowie PIS-u, którzy wspierali tak samo strajkujących przez kilkanaście dni, „przecież tylko trzeba chcieć znaleźć pieniądze”-mówili. Dzisiaj premier Morawiecki pięknousty mówca, obiecujący wszystko wszystkim, uznający wszystkie cele i działania swego rządu za priorytetowe nie chce znaleźć środków dla grupy ludzi, która najbardziej tego potrzebuje. Dzisiaj, gdy miliardy złotych wpływają do budżetu państwa w wyniku poprawy ściągalności podatków, minister Rafalska mówi, że państwa na to nie stać, ale zaraz wkracza premier Morawiecki i obiecuje 300 zł wyprawki dla wszystkich dzieci, czy ktoś tu rozumie o co chodzi? T

reklama

raktowanie przez władzę czy tę obecną czy przyszłą tych ludzi nie napawa optymizmem naszej przyszłości. Każdego z nas bowiem może to dotyczyć, przecież żyjemy coraz dłużej, a więc i ludzi starszych i niepełnosprawnych będzie przybywało, wczujmy się w sytuację niepełnosprawnego rodzica czy dziadka i zastanówmy się czy władza tak samo nie potraktuje nas.

Również w naszym środowisku należałoby przeanalizować sytuację osób starszych, zapytać czy otrzymują ze strony samorządów właściwą opiekę, czego im brakuje i co najbardziej potrzebują. Uważam, że powiat turecki i miasto Turek nie prowadzą prawdziwej polityki senioralnej, są jej namiastki w postaci małych projektów czy skromnych dotacji dla stowarzyszeń. Na kwietniowej sesji Rady Powiatu tureckiego zaproponowałem staroście tureckiemu, aby wspólnie z burmistrzem Turku zorganizowali debatę „porozmawiajmy o seniorach”, gdzie można byłoby zapytać naszych włodarzy np. dlaczego nie korzystamy z rządowego programu „senior +”, czy możliwe jest przeznaczenie budynku po byłej przychodni zdrowia przy ul. Armii Krajowej na dom dziennego pobytu seniora, dlaczego w naszym powiatowym szpitalu nie można zaadoptować pomieszczeń na oddział geriatryczny itd.

Mam nadzieję, że burmistrz Antosik odpowie pozytywnie na propozycję starosty i do debaty z naszymi seniorami dojdzie.

Z poważaniem
Radny Rady Powiatu tureckiego
Andrzej Wojtkowiak

Podobne artykuły

Gm. Turek: Przebiegli

Gm. Turek: Przebiegli "Słodkowską Dychę" i 400...

9 wrz.
Słodków Kolonia: VIII Turniej Siatkówki Plażowej

Słodków Kolonia: VIII Turniej Siatkówki Plażowej

30 lip.
Chodnik w Kaczkach Średnich gotowy!

Chodnik w Kaczkach Średnich gotowy!

17 lip.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama