sobota 25 września 2021

Aureli, Kamila, Kleofasa

19°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

"Lewym Okiem" - Wybory Samorządowe

 

Za pięć miesięcy odbędą się wybory samorządowe. Wybierać będziemy wójtów, burmistrzów, prezydentów miast oraz radnych do sejmików, gmin, miast i powiatów. Są one dla nas obywateli, niezwykle ważne, zadecydują w jakim kraju przyjdzie nam żyć. To my oddając swój głos, zadecydujemy kto w naszym imieniu podejmować będzie decyzje mające istotny wpływ na sytuacje w naszych gminach, naszych miastach. Czy będą się one dynamicznie rozwijać, tworzyć warunki dla godnego, bezpiecznego życia czy też pozostaną w zapaści, marazmie i zastoju.

Wspólnota samorządowa to każdy z nas. Mieszkańcy mogą to zrozumieć, gdy zachęcimy ich do aktywności niezależnie od wieku, statusu zawodowego i wykształcenia. Każdy musi być pewien, że jego potrzeby są tak samo ważne i traktowane z potrzebną uwagą. Nie ma gorszych ani lepszych mieszkańców. Natomiast w chwili obecnej, praktycznie codziennie obserwujemy i doświadczamy jak prawica niszczy dorobek III RP. Zadajmy sobie pytanie, czy chcemy żyć w państwie takim jak Turcja, w państwie gdzie panuje dyktatura. A przecież wszystko i u nas zmierza w tym kierunku. Polska demokracja i praworządność są zagrożone. Rządzący Kaczyński i jego PiS łamią Konstytucję, odbierają głos Parlamentowi, niszczą międzynarodową pozycję i dobre imię Polski, naruszają niezależność władzy sądowniczej, odbierają nam wolność zgromadzeń a kłamstwo i zniesławienie czynią fundamentem swojej polityki. Poprzez różnego rodzaju machinacje PiS chce zawłaszczyć, podporządkować sobie samorządy. Musimy się temu zdecydowanie przeciwstawić. Dlatego kilka dni temu powstała koalicja wyborcza SLD – Lewica Razem. Koalicja skupiająca ponad dwadzieścia partii, stowarzyszeń, organizacji i ruchów społecznych których członkowie podzielają wartości lewicowe. Łączy nas wspólny system wartości którego istotą jest sprawiedliwość społeczna, wolność ograniczona jedynie prawem i swobodami współobywateli, bezpieczeństwo państwa i jego mieszkańców, dbałość o godne warunki pracy i wysoki poziom życia polskich rodzin. Nasze ideały chcemy i będziemy realizować na szczeblu samorządu. Stąd też hasło przewodnie naszego programu przygotowanego na wybory samorządowe „Silny samorząd, demokratyczna Polska”. W swoich wystąpieniach i publikacjach zawsze podkreślałem olbrzymi wysiłek polskiej lewicy włożony w odzyskanie i budowanie naszej państwowości. Tak po I jaki i po II wojnie światowej. To odbudowa kraju z ruin i budowa Polski Ludowej, awans społeczny milionów ludzi, powszechny dostęp do edukacji i służby zdrowia, prawo do pracy w godziwych warunkach i za godziwą zapłatę, prawo do wypoczynku po pracy. To nasza duma i nasz dorobek, którego nie pozwolimy zniszczyć, nie pozwolimy sobie odebrać. Urodziłem się w Turku i całe swoje życie związałem z naszym miastem. Doskonale więc wiem i pamiętam jak wyglądał nasz powiat, jak wyglądał Turek i kiedy nastąpił jego dynamiczny rozwój. Niestety, ostatnie lata to nie jest okres dobry dla naszego miasta i powiatu. Musimy to zmienić, ale od Państwa, wyborców, zależy czy tak się stanie. Nie jest prawdą drodzy Państwo, że jesteście skazani na głosowanie albo na PiS, albo na PO. To tak jak wybór pomiędzy dżumą a cholerą. Przecież oni wywodzą się z jednego „pnia”, jedni drugich warci. Przypominają watahy wilków wywodzące się z jednego gniazda które się rozdzieliły i teraz nawzajem się zagryzają skacząc sobie do gardeł. Przypomnę, że to rząd SLD – UP i Prezydent Aleksander Kwaśniewski wprowadzili nasz kraj do Unii Europejskiej. To w czasie naszych rządów pracowała Komisja Konstytucyjna, projekt Konstytucji został przyjęty przez Zgromadzenie Narodowe a następnie w ogólnonarodowym referendum. Wtedy Polska rozwijała się najbardziej dynamicznie, staliśmy się państwem ważnym i liczącym w Europie oraz na świecie. Okres gdy Lewica sprawowała rządy w Turku pomimo, że nie należeliśmy wtedy jeszcze do Unii Europejskiej i nie było unijnych pieniędzy, należy uznać za najlepszy dla naszego miasta. My idziemy własną drogą, będziemy zabiegali o głosy wszystkich mieszkańców naszego miasta i powiatu. Idziemy do wyborów jako SLD – Lewica Razem.

reklama

Marian Mirosław Marczewski

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Wideo: Marczewski zbulwersowany sytuacją...

Wideo: Marczewski zbulwersowany sytuacją szpitala i...

1 wrz.
Wideo: Lewica przeciwna programowi Polski Ład....

Wideo: Lewica przeciwna programowi Polski Ład....

1 wrz.
Listy do redakcji: Lewica wybiła się na...

Listy do redakcji: Lewica wybiła się na polityczną...

18 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama