piątek 22 stycznia 2021

Dominiki, Mateusza, Wincentego

reklama

Ziemia Turkowska: Wodny plac zabaw to początek modernizacji OSiR

Ziemia Turkowska: Wodny plac zabaw to początek modernizacji OSiR - foto: Marcin Derucki
foto: Marcin Derucki 

Ku wielkiej uciesze mieszkańców naszego miasta oddano do użytku na terenie OSIR-u wodny plac zabaw. Jest to inwestycja, która powstała na tym terenie po niemal kilkunastu latach stagnacji.

Wodny plac zabaw będzie służyć także osobom niepełnosprawnym, ponieważ jego budowa jest doskonale dostosowana dla osób z dysfunkcjami fizycznymi. Zapewne będzie on cieszył nie tylko najmłodszych mieszkańców Turku i okolicy, ale całe rodziny. Wodny plac zabaw jest bowiem podzielony na strefy wiekowe, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Oddana do użytku przestrzeń umożliwi rodzinne i atrakcyjne spędzenie wolnego czasu w naszym mieście.

reklama

Należy zauważyć, że teren OSiR-u przez kilkanaście lat był terenem martwym i niewykorzystanym w należyty sposób. Ciekawe pomysły i operatywność obecnego burmistrza Romualda Antosika oraz radnych Ziemi Turkowskiej doprowadziły do właściwego zagospodarowania tego terenu z ogromną korzyścią dla naszych mieszkańców.

Mimo ciągłych negowań i krytyki ze strony radnych Towarzystwa Samorządowego powstał tak wyczekiwany wodny plac zabaw, który zapewni naszym milusińskim bezpieczne i atrakcyjne spędzanie wakacji w Turku.

Niestety mieszkańcy będą musieli zapłacić za niefortunną decyzję starosty Mariusza Sieńko, który zablokował budowę Centrum Sportów Plażowych na terenie OSiR-u. Mieszkańcy Turku i okolic mogliby wówczas skorzystać z pozostałej części terenu na OSiR przy Armii Krajowej w postaci skateparku, kortów tenisowych, boiska do piłki siatkowej i plażowej, lodowiska oraz pozostałych zaplanowanych atrakcji.

reklama

Dobrą natomiast wiadomością jest fakt, iż powstaje nowoczesny, atrakcyjny plac zabaw dla dzieci usytuowany tuż obok wodnego placu zabaw. Będzie on także dostosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych, co jest niezwykle istotne dla rodzin borykających się z niepełnosprawnością.

Cieszy nas, że nasze miasto staje się „miastem bez barier”, czego dowodem są organizowane choćby co roku integracyjne biegi z przeszkodami „Turmageddon”, bale przebierańców, pikniki, czy dostosowywanie infrastruktury dla potrzeb niepełnosprawnych.

Mariola Pacześna Radna Rady Miejskiej Turku

Ziemia Turkowska: Wodny plac zabaw to początek modernizacji OSiR - foto: Marcin Derucki

Podobne artykuły

Postępowanie o wydanie decyzji środowiskowych...

Postępowanie o wydanie decyzji środowiskowych budowy...

z wczoraj
W Tuliszkowie nowe drogi za ponad 4 miliony...

W Tuliszkowie nowe drogi za ponad 4 miliony złotych

18 st.
Listy do redakcji: Ziemia Turkowska za...

Listy do redakcji: Ziemia Turkowska za inwestycjami...

6 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama