poniedziałek 19 listopada 2018

Elżbiety, Faustyny, Pawła

reklama

Ziemia Turkowska: Wodny plac zabaw to początek modernizacji OSiR

Ziemia Turkowska: Wodny plac zabaw to początek modernizacji OSiR - foto: Marcin Derucki
foto: Marcin Derucki 

Ku wielkiej uciesze mieszkańców naszego miasta oddano do użytku na terenie OSIR-u wodny plac zabaw. Jest to inwestycja, która powstała na tym terenie po niemal kilkunastu latach stagnacji.

Wodny plac zabaw będzie służyć także osobom niepełnosprawnym, ponieważ jego budowa jest doskonale dostosowana dla osób z dysfunkcjami fizycznymi. Zapewne będzie on cieszył nie tylko najmłodszych mieszkańców Turku i okolicy, ale całe rodziny. Wodny plac zabaw jest bowiem podzielony na strefy wiekowe, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Oddana do użytku przestrzeń umożliwi rodzinne i atrakcyjne spędzenie wolnego czasu w naszym mieście.

reklama

Należy zauważyć, że teren OSiR-u przez kilkanaście lat był terenem martwym i niewykorzystanym w należyty sposób. Ciekawe pomysły i operatywność obecnego burmistrza Romualda Antosika oraz radnych Ziemi Turkowskiej doprowadziły do właściwego zagospodarowania tego terenu z ogromną korzyścią dla naszych mieszkańców.

Mimo ciągłych negowań i krytyki ze strony radnych Towarzystwa Samorządowego powstał tak wyczekiwany wodny plac zabaw, który zapewni naszym milusińskim bezpieczne i atrakcyjne spędzanie wakacji w Turku.

Niestety mieszkańcy będą musieli zapłacić za niefortunną decyzję starosty Mariusza Sieńko, który zablokował budowę Centrum Sportów Plażowych na terenie OSiR-u. Mieszkańcy Turku i okolic mogliby wówczas skorzystać z pozostałej części terenu na OSiR przy Armii Krajowej w postaci skateparku, kortów tenisowych, boiska do piłki siatkowej i plażowej, lodowiska oraz pozostałych zaplanowanych atrakcji.

reklama

Dobrą natomiast wiadomością jest fakt, iż powstaje nowoczesny, atrakcyjny plac zabaw dla dzieci usytuowany tuż obok wodnego placu zabaw. Będzie on także dostosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych, co jest niezwykle istotne dla rodzin borykających się z niepełnosprawnością.

Cieszy nas, że nasze miasto staje się „miastem bez barier”, czego dowodem są organizowane choćby co roku integracyjne biegi z przeszkodami „Turmageddon”, bale przebierańców, pikniki, czy dostosowywanie infrastruktury dla potrzeb niepełnosprawnych.

Mariola Pacześna Radna Rady Miejskiej Turku

Ziemia Turkowska: Wodny plac zabaw to początek modernizacji OSiR - foto: Marcin Derucki

Podobne artykuły

Turkowianie hojniejsi niż rok temu. Kwesta na...

Turkowianie hojniejsi niż rok temu. Kwesta na...

3 list.
Trwa III kwesta na rzecz turkowskich nekropolii

Trwa III kwesta na rzecz turkowskich nekropolii

1 list.
Przygotowali zapomniane groby na święto...

Przygotowali zapomniane groby na święto Wszystkich...

29 paźd.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama