Koncert Charytatywny "Wszystko Uda Się" | MDK Turek | 23 września, 16:00

środa 19 września 2018

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

Jakiego prawa przestrzega Starosta?

Tomasz Michalak / Ziemia Turkowska

Jakiego prawa przestrzega Starosta?
 

W minionym tygodniu na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji miało miejsce otwarcie wodnego placu zabaw, który był długo wyczekiwany zwłaszcza przez najmłodszych mieszkańców naszego miasta, o czym mogła świadczyć frekwencja. Wraz z otwarciem nowego obiektu pojawiły się liczne pytania mieszkańców o to, czy jest to początek zmian, które maja zajść na tym terenie. To dobra okazja, aby ponownie przypomnieć o niekompetencjach obecnego Starosty.

Centrum Sportów Plażowych

Koleją inwestycją, która miała powstać na terenie OSiR-u w Turku jest Centrum Sportów Plażowych, na które miasto chciało pozyskać środki zewnętrzne wysokości 820 tys. zł. Problem pojawił się wtedy, gdy do wniosku o dofinansowanie potrzebne było pozwolenie na budowę, a Starosta w ramach rewanżu za to, że burmistrz stanął po stronie mieszkańców w sprawie myjni samochodowej na Osiedlu Wyzwolenia, takiej decyzji nie wydał.

reklama

Gdy Wojewoda Wielkopolski uchylił decyzję Starosty, było już za późno na składanie takiego wniosku. Temat wrócił podczas poniedziałkowej sesji Rady Powiatu. Starosta, podobnie jak przy sprawie myjni na Osiedlu Wyzwolenia, mówił że „wszelkie działania podejmowane są w obrębie przepisów prawa „

Jako mieszkaniec miasta zastanawiam się w obrębie, jakich przepisów prawa przestrzega Starosta, skoro po raz kolejny Wojewoda Wielkopolski uchylił jego decyzje? Czyżby dla naszego Powiatu zostały ustalone przez Starostę nowe przepisy Prawa? A Wojewoda Wielkopolski i jego pracownicy o tym zapomnieli?

Zapewne tego się nie dowiem, a moje pytanie zostanie bez konkretnej odpowiedzi. Wiec Panie Starosto, może już czas przyznać się do błędu i tym samy godnie zakończyć swoja nie za bardzo udaną kadencję?

reklama

Radna Pacześna w złym świetle stawia Starostę i Radę Powiatu?

Panie Marianie, to nie radna Miejska Pacześna stawia w złym świetle Starostę. To jego działania, które są nastawione negatywnie do mieszkańców naszego miasta, świadczą o nim samym. To państwo radni powiatowi powołaliście na stanowisko Starosty Mariusza Seńko, i to właśnie wy jesteście organem nadzorującym jego pracę. Jako radni macie prawo, a nawet obowiązek odwołać Starostę, jeżeli działa na szkodę Powiatu. Przykładem mogą być bardzo krótkie rządy Dariusza Młynarczyka.

Tomasz Michalak
Ziemia Turkowska

List do redakcji

Podobne artykuły

Repertuar kina Tur na październik. Zobaczymy...

Repertuar kina Tur na październik. Zobaczymy m.in....

jutro
Wybory 2018: Bińkowski pokona Antosika?...

Wybory 2018: Bińkowski pokona Antosika? NIEZALEŻNI...

z dzisiaj

"Turek w dobrych rękach". Burmistrz Antosik...

z dzisiaj
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama