czwartek 13 grudnia 2018

Dalidy, Juliusza, Łucji

reklama

K. Serafiński: Kilka prawd o Pańczyku

K. Serafiński: Kilka prawd o Pańczyku
 

Marek Pańczyk, człowiek który nie pomógł przy budowie chodnika przy Alei Jana Pawła II, a udaje zainteresowanie chodnikiem na jednym z osiedli w mieście. Były radny, który blokuje budowę drogi Z3 na Zdrojkach Prawych, a „martwi” się o rozwój miasta. Mieszkaniec Zdrojek Prawych, który nie zgodził się na budowę spowalniaczy ulicznych na swoim osiedlu, które poprawiłyby bezpieczeństwo jego sąsiadów. Człowiek, który na kilka tygodni przed wyborami budzi się, aby pouczać innych...

Zastanawiam się jakim trzeba być człowiekiem, żeby zabierać publicznie głos w sprawach, których się samemu, przez tak wiele lat zasiadania w radzie miejskiej, nie zrobiło. Jak można tak udawać zatroskanego o miasto, kiedy ochoczo podnosiło się rękę w sprawach zaciągania kolejnych kredytów, podniesienia podatków, oraz opłat za wodę i ścieki?

reklama

Jak można udawać, że nie widzi się, ile jest zrobionych w tej kadencji rzeczy? Ulice, chodniki, Stadion 1000-lecia, obserwatorium astronomiczne i stacja meteorologiczna, boisko sportowe przy G2, liczne place zabaw, termomodernizacje bloków, nowe firmy w mieście, w tym DeVeris i GETEC w TSI, oraz wiele zakładów rozrzuconych po całym mieście i wiele innych inwestycji.

Panie Pańczyk, zaczyna Pan zabierać głos (a raczej podpisywać się pod listami do mieszkańców) prawie na każdy temat. A to nawet ciekawe, bo znam Pana tyle lat i nigdy bym nie przypuszczał, że tak sprawnie Pan pisze. Żebym wiedział, że Pan się tak na wszystkim zna, to bym nie startował na radnego, ale bym na Pana zagłosował. Po Pana ostatnim liście „widać”, że jest Pan np. znawcą sztuki budowlanej, zna się pan na drogownictwie, chodnikach, budowie dróg zbiorczych, miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego, itp. Dlaczego Pan nie wykazywał się takimi talentami chociażby w poprzedniej kadencji?

Dlaczego Pan nie pomógł, przy budowie chodnika na Alei JP2, tylko próbował wyciszyć sprawę niewygodną dla byłego burmistrza Czapli? I to wbrew mieszkańcom, z którymi wspólnie o tę sprawę walczyłem. Albo w czasie, kiedy ja starałem się o poprawę bezpieczeństwa na ul. Zdrojki Prawe, Pan blokował instalację spowalniaczy na tej ulicy. W jakim celu? Dlaczego Pan zablokował budowę drogi Z3? Pamiętam jak na Komisji Działalności Gospodarczej powiedział Pan, że nie dopuści do budowy tej drogi i będzie ją blokował ciężkimi maszynami. Przeciwko komu Pan tak naprawdę występuje? Jak Pan nie wie, to Panu podpowiem – PRZECIWKO MIESZKAŃCOM TURKU!

reklama

Niech Pan w końcu przestanie zachowywać się nieodpowiedzialnie i zacznie myśleć o ludziach, a nie tylko o sobie. Dieta radnego nie jest w życiu najważniejsza, chociaż wiem, że trudno to Panu zrozumieć. Dlatego Pan się tak szarpie od prawie czterech lat? Powiem wprost, Panie Pańczyk był Pan radnym przez prawie 20 lat i dobrze, że mieszkańcy Panu „podziękowali” nie wybierając na kolejną kadencję. Efekt nie wybrania Pana na radnego jest taki, że miasto zmienia się na lepsze...

Karol Serafiński, Radny Miejski Turku

Podobne artykuły

"Dość politycznej gry Zdrojkami" apeluje burmistrz...

12 paźd.
Wybory 2018: Bińkowski pokona Antosika?...

Wybory 2018: Bińkowski pokona Antosika? NIEZALEŻNI...

19 wrz.
Syndyk sprzedaje tereny upadłego PKS....

Syndyk sprzedaje tereny upadłego PKS....

14 wrz.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama