sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

15°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

M. Derucki: Prawda obroni się sama

M. Derucki: Prawda obroni się sama
Radny Marcin Derucki podczas I sesji Rady Miejskiej Turku 

Podczas sobotniej (1 grudnia br.), II sesji Rady Miejskiej Turku, poprosiłem radnych Prawa i Sprawiedliwości, aby wyjaśnili, dlaczego wstrzymali się podczas głosowania nad określeniem wysokości wynagrodzenia dla Burmistrza Miasta Turku. Wstrzymali się wszyscy z PiS, poza wiceprzewodniczącym rady Dariuszem Jasakiem, który na czas tego głosowania wyszedł z sali posiedzeń.

Głosowanie nad ustaleniem wysokości wynagrodzenia dla burmistrza, było standardowym głosowaniem, które odbywa się na początku każdej kadencji. Przypomnę, że w takiej samej wysokości rada przyznała burmistrzowi wynagrodzenie 28 czerwca br. Wtedy jednak obyło się bez ceregieli i niepotrzebnej polityki.

reklama

Dla mnie sobotnie głosowanie radnych Prawa i Sprawiedliwości było czystym aktem politycznym, zupełnie nie zrozumiałym. Zaoferowaliśmy radnym PiS współpracę. Dowodem tego było przyznanie stanowiska wiceprzewodniczącego rady Dariuszowi Jasakowi. W zamian, podczas głosowania nad ustaleniem wysokości wynagrodzenia dla Burmistrza Miasta Turku, radni PiS bez żadnego słowa oddali głosy wstrzymujące się. Wiceprzewodniczący Jasak opuścił na ten czas salę posiedzeń.

Chciałem, aby radni PiS uzasadnili swoje głosowanie, dlatego już po głosowaniu zapytałem w jaki sposób radni PiS argumentują swoją decyzję. W odpowiedzi od radnego Jerzego Pionke usłyszałem, że nie musi mi się tłumaczyć ze swojego głosowania, ponieważ „nie jestem odpowiednią osobą”. Nie usłyszałem żadnego argumentu za „wstrzymaniem się” od głosowania.

Jak zatem ja i moje koleżanki i koledzy w radzie mamy zaufać radnym Prawa i Sprawiedliwości? Przecież to na zaufaniu buduję się współpracę na rzecz miasta. Już niebawem odbędą się kolejne ważne dla naszego miasta głosowania, z głosowaniem nad budżetem miasta na czele. Czy PiS znów okaże się nieprzewidywalny?

Radnym Prawa i Sprawiedliwości przypominam, że nie mnie mają się tłumaczyć, lecz wszystkim mieszkańcom Turku, których reprezentują. Na tym m.in. polega transparentność władzy i budowanie zaufania społecznego.

reklama

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że niektórzy chcieliby widzieć brak jedności u radnych Ziemi Turkowskiej. Jest to jednak pobożne życzenie. Wspieramy się, a przede wszystkim sobie ufamy, bo naszym celem jest dobro naszego miasta i jego mieszkańców. I nie zmienią tego zmanipulowane artykuły, które w żaden sposób nie służą lokalnej demokracji.

Przypomnę, że na obrady Rady Miejskiej przychodzę od 2009 roku i na własne oczy widziałem więcej sesji niż niektórzy redaktorzy, czy też radni zasiadający obecnie w radzie. Na szczęście od 19 listopada sesje Rady Miejskiej Turku można oglądać on-line. Można też obejrzeć retransmisje i wyrobić sobie własne zdanie na dany temat. Do czego mieszkańców Turku zachęcam.

Marcin Derucki
Radny Rady Miejskiej Turku

Podobne artykuły

Ola, Nikola i Marysia w finale konkursu Miss...

Ola, Nikola i Marysia w finale konkursu Miss...

29 wrz.
Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w...

Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w Słodkowie....

26 wrz.
List otwarty do posła Ryszarda Bartosika w...

List otwarty do posła Ryszarda Bartosika w sprawie...

24 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama