sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Listy do redakcji: Poseł Bartosik przeciwko inwestycjom w Turku

Listy do redakcji: Poseł Bartosik przeciwko inwestycjom w Turku
 

Turkowianie mieli szansę na nowy, piękny rynek. Mieszkańcy ulic Leśna i Chełmońskiego mogli znacznie szybciej otrzymać nową drogę na swoich osiedlach. Kilkanaście dni temu dowiedzieliśmy się, że poseł Tomasz Nowak zgłosił poprawkę do ustawy budżetowej, w ramach której Turek otrzymałby 19 mln zł na wspomniane zadania. Jednak za sprawą posłów Prawa i Sprawiedliwości, w tym posła Ryszarda Bartosika, poprawka przepadła w głosowaniu.

Poseł Bartosik mógł złożyć swoją poprawkę. Mając większość w Sejmie RP, jako poseł PiS, mógł pozyskać pieniądze na inwestycje w Turku. Przykład? Jak czytamy w gnieźnieńskich mediach posłowie Witold Czarnecki i Zbigniew Dolata pozyskali w ubiegłym roku 5,7 mln zł dla Gniezna! Pieniądze pochodziły z rezerwy budżetu państwa. Dlaczego Turek nie otrzymuje takich pieniędzy!?

reklama

Burmistrza stara się o pozyskiwanie pieniędzy z różnych źródeł: czy to w samorządzie wojewódzkim, czy też w Sejmie RP. Poseł każdej opcji politycznej mógł przyjść i zaproponować pomoc naszemu burmistrzowi. W tym przypadku poseł Bartosik nie musiał nawet sam składać swojego wniosku. Wystarczyło, aby wraz z kolegami wsparł wniosek posła Nowaka, a szansa na 19 mln zł dla Turku by nie przepadła.

Panie pośle Bartosik, jak pan się z tego wytłumaczy? Jak pan powie mieszkańcom Turku, że nie otrzymają 19 mln zł. Dlaczego pana koledzy z tego samego okręgu wyborczego, skutecznie pozyskują pieniądze, a pan nie jest tego w stanie zrobić?

Radni klubu Ziemia Turkowska

Podobne artykuły

Już jutro wspólne pompowanie dla Kingi!

Już jutro wspólne pompowanie dla Kingi!

15 lip.
Wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza za...

Wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza za 2019...

3 lip.
Listy do redakcji: Stanowisko Burmistrza Miasta...

Listy do redakcji: Stanowisko Burmistrza Miasta w...

15 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama