sobota 31 lipca 2021

Ignacego, Lodomiry, Romana

21°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Dziennikarskie błędy redaktora Tyczyno

Dziennikarskie błędy redaktora Tyczyno
 

W ostatnim numerze naszej lokalnej gazety „Echo Turku” ukazał się artykuł dobrze wszystkim znanego redaktora Andrzeja Tyczyno, który przekazuje nieprawdziwe informacje na temat strajkujących nauczycieli z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrej. Artykuł nosi tytuł: „Zakończą strajk w środę?”. Pan Tyczyno pisze: że „Szkoła Podstawowa w Piekarach nie strajkuje. W dobrskiej szkole strajkuje tylko część nauczycieli. W poświąteczną środę dyrektor spodziewa się rozpoczęcia normalnych zajęć lekcyjnych”. Otóż prawda jest taka, że w Szkoła w Piekarach strajkowała przez 2 pierwsze dni. W Dobrej natomiast w pierwszym dniu do strajku przyłączyli się niemal wszyscy pracownicy łącznie z pracownikami obsługi (nie strajkowały 3 osoby) - czyli strajkujących było 98% Jeżeli chodzi o nauczycieli, to w strajku nie uczestniczyło wówczas jedynie 2 nauczycieli. Pomimo upływu ponad 2 tygodni - nadal strajkujących jest znaczna większość. Na dzień dzisiejszy – tj. środę, 24 kwietnia, nie strajkuje 5 nauczycieli. Przewidywania pana redaktora odnośnie zakończenia strajku nie sprawdziły się.

Z przykrością stwierdzamy, iż pan Tyczyno używając słowa część sugeruje swoim czytelnikom, że większość z nas pracuje. Widocznie coś pan redaktor zapomniał z lekcji języka polskiego, kiedy sam był uczniem dobrskiej Szkoły. Niestety, źle świadczy to o jego rzetelności dziennikarskiej oraz wiarygodności. Ale przecież nie powinno nas to dziwić, gdyż już nie raz przekazywał informacje nie zweryfikowane u źródła – a zasłyszane od osób trzecich. Awersja pana Tyczyno na dobrską Szkołę jest powszechnie znana. Mimo wszystko radzimy sprawdzać zasłyszane informacje - za nim się coś napisze.

reklama

Strajkujący nauczyciele z ZS-P w Dobrej

Podobne artykuły

Uczennica ZS-P w Dobrej Martyna Milczarek w...

Uczennica ZS-P w Dobrej Martyna Milczarek w gronie...

20 maj.
Rolnicy z powiatu ponownie w proteście...

Rolnicy z powiatu ponownie w proteście wyjechali na...

21-10-2020
Protest rolników w Turku w spokojnej...

Protest rolników w Turku w spokojnej atmosferze. Nad...

07-10-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama