czwartek 22 luty 2024

Małgorzaty, Marty, Nikifora

reklama

Rolnicy znów zablokują miasto. Protesty na drogach w całym kraju także w Turku

Rolnicy znów zablokują miasto. Protesty na drogach w całym kraju także w Turku - Protest rolników w Turku / fot. Archiwum Turek.net.pl
Protest rolników w Turku / fot. Archiwum Turek.net.pl 

Na piętek 9 lutego br. zaplanowane są blokady dróg w całej Polsce. Strajk rolników odbędzie się także w Turku. Rolnicy wyrażą w ten sposób swój protest głównie przeciwko rolnej polityce UE.

Z utrudnieniami na drogach dojazdowych do miasta oraz w okolicach ronda im. Romana Dmowskiego w Turku muszą się liczyć dziś kierowcy podróżujący drogami wokół miasta. Problemy będą spowodowane zaplanowanym na godz. 12.00 protestem rolników z powiatu tureckiego. Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Turku oraz organizatrzy utrudnienia mogą potrwać do godziny 16.00

reklama

-To wydarzenie może spowodować ograniczenia w komunikacji na drogach. Zachęcamy do szukania alternatywnych tras oraz unikania podróży w tym rejonie miasta, gdy nie jest to konieczne. Mieszkańcy powiatu powinni być świadomi utrudnień, które wystąpią w różnych miejscach miasta i na drogach powiatu tureckiego oraz stosować się do poleceń policjantów regulujących ruchem drogowym. Rozpoczęcie wydarzenia zaplanowane jest na godzinę 12.00 w rejonie Ronda Dmowskiego w Turku. - informuje KPP Turek

Funkcjonariusze policji będą na bieżąco kierować ruchem oraz wskazywać możliwe drogi objazdu. KPP Turek apeluje do wszystkich kierowców o zrozumienie oraz cierpliwość na drogach. Aby zminimalizować wpływ protestu na codzienne życie, sugerujemy unikania podróży samochodem, jeśli to tylko możliwe. Jeżeli jednak konieczne jest przemieszczanie się, prosimy o wcześniejsze zaplanowanie trasy i skorzystanie z dostępnych objazdów.

Główne sprawy które wywołay rolnicze protesty w krakju to:

1. Niekontrolowane sprowadzanie towarów spożywczych z Ukrainy bez sprawdzania ich jakości i przeznaczenia. Dla uzyskania jak największych zysków przedsiębiorcy sprowadzają towary z Ukrainy, które nigdy nie powinny trafić na nasze stoły ze względu na niekontrolowane wykorzystywanie środków chemicznych od wielu lat wycofanych w krajach UE. Te towary nie nadają się dla zwierząt ale Polak to co innego zje... Ile z WAS czyta etykiety z jakiego kraju pochodzi jedzenie które kupujecie? Chleb i bułki w dużych marketach z mąki jakiego pochodzenia są zrobione?

reklama

2. UE Nakazuje wyłaczenie 4% powierzchni rolnej to tak jakby wyłączyć co 25 maszynę lub zakazać pracy co 25 pracownikowi. Albo inaczej zakażą Ci korzystania z 4 % twojego domu nie będziesz mógł nic tam zrobić . Chciałbyś stracić pieniądze lub dobytek tylko dlatego, że polityk w UE tak zadecydował? To czego my nie wyprodukujemy polityk z UE sprowadzi z kraju w którym ma interes.

3. UE wolałaby rolnikom dopłacać do hektarów w zamian za to żeby ziemia stała odłogiem MY NIE CHCEMY! Ukraina od dawna twierdzi, że może wyżywić całą Europe skoro może wyżywić całą Afrykę, w tak niepewnych czasach w jakich żyjemy NIE MOŻEMY POZWOLIĆ NA TO BY ŻYWNOŚCIOWO UZALEŻNIĆ SIĘ OD KRAJU W KTÓRYM TRWA WOJNA.

4. Zielony ład doprowadzi do wzrostów kosztów żywności i zmniejszy jej ilość na rynku co doprowadzi do znacznego wzrostu cen żywności i w konsekwencji jej importu z krajów, gdzie korporacje wykupują ziemie (Brazylia, Argentyna itp.) bez JAKICHKOLWIEK WYMOGÓW .

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

reklama
Podobne artykuły
Kolejna blokada ronda Dmowskiego we wtorek....

Kolejna blokada ronda Dmowskiego we wtorek. Rolnicze traktory pojawią...

19 lt.
Mnóstwo traktorów na rondzie Dmowskiego....

Mnóstwo traktorów na rondzie Dmowskiego. Protest rolników w Turku

9 lt.
Podnośnik SH-24 trafi z PSP Turek do OSP...

Podnośnik SH-24 trafi z PSP Turek do OSP Władysławów?

06-12-2023
Legionów Polskich oraz Piłsudskiego...

Legionów Polskich oraz Piłsudskiego pozostaną zielone. Protesty...

29-10-2023
Śmiertelne potrącenie rowerzysty na rondzie...

Śmiertelne potrącenie rowerzysty na rondzie Dmowskiego. Liczne...

15-09-2023
Nie chcą pociągu pod oknami. Mieszkańcy...

Nie chcą pociągu pod oknami. Mieszkańcy Gozdowa nie ustają w...

13-04-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama
reklama