środa 28 września 2022

Libuszy, Wacławy, Wacława

6°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Listy do redakcji: Cała władza w ręce jednej partii

Andrzej Wojtkowiak

Listy do redakcji: Cała władza w ręce jednej partii - foto: Archiwum Turek.net.pl
foto: Archiwum Turek.net.pl 

Na początku obrad ostatniej w 2019 roku sesji budżetowej Rady Powiatu Tureckiego złożyłem wniosek do Przewodniczącego Rady o umieszczenie w porządku obrad stanowiska Rady Powiatu w/s apelu Zarządu Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski w sprawie sytuacji finansów Jednostek Samorzadu Terytorialnego, apelu  który wpłynął do naszego  samorządu pod koniec listopada , a nie został przekazany radnym Powiatu Tureckiego.

Apel w/s stanowiska Rady Powiatu dotyczył większości samorządów powiatowych, jak i gminnych, które mają problem ze skonstruowaniem budżetu na 2020 rok, ze względu na przerzucenie na barki samorządów kosztów polityki rządowej, jak chociażby zwiększające się koszty związane z bałaganem w oświacie czy brak środków na służbę zdrowia- zadłużone szpitale powiatowe. Wniosek złożony przeze mnie został większością Rady odrzucony, a zatem można uznać, że samorząd Powiatu Tureckiego nie jest już jednostką samorządu terytorialnego, ale został przekształcony w jednostkę rządową, która całkowicie wpisuje się w działania partii rządzącej.

reklama

Przykładem tych działań jest manipulacja i niedotrzymywanie obietnic mieszkańcom Powiatu Tureckiego przed wyborami samorządowymi, jak i po przejęciu władzy w naszym samorządzie przez działaczy PISu. W 2018r. stojąc przed naszym szpitalem obiecywali darmowe parkingi, mówiąc "jak przejmiemy władzę w powiecie szlabany pójdą w górę". I co? W górę poszedł jeden szlaban- wjazd na SOR i to na moją interpelację złożoną na początku tej kadencji, a do dzisiaj jeden z mieszkańców Słodkowa atakuje mnie o bezpłatne parkingi. W budżecie na 2020r. zabrakło środków na obiecane odtworzenie 4 linii autobusowych na terenie naszego powiatu. Nikt już nie mówi o powiatowej strzelnicy, która miała zostać wykonana przez nasz samorząd na terenie gminy Przykona. W sprawozdaniach przedstawionych na sesjach i komisjach Rady Powiatu przez Starostę lub dyr. SPZOZ nieprzekazana została informacja o otrzymaniu z fundacji WOŚP sprzętu medycznego o wartości ponad 100tys.zł., który otrzymał nasz szpital powiatowy. W projekcie uchwały WPFu na lata 2020-2025 nie uwzględniono komisji sportu i promocji naszej rady o zabezpieczenie w tej kadencji środków na budowę sali sportowej przy LO Turek (wniosek został poparty przez wszystkich członków komisji), a przecież Starosta publicznie obiecał wykonanie tej inwestycji przez Powiat Turecki.

Jako radny posiadam kontakt z wieloma samorządowcami naszego powiatu i według ich, jak i mojej opinii uważam, że wszystkie działania rządzących w stosunku do samorządów idą w kierunku przejęcia władzy we wszystkich powiatach i gminach oraz jednostkach im podległych, np. szkołach. A więc tak jak w PRL-u cała władza w ręce jednej partii.

Z poważaniem
Andrzej Wojtkowiak
Radny Rady Powiatu Tureckiego

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Poseł Bartosik powinien...

Listy do redakcji: Poseł Bartosik powinien...

z wczoraj
List otwarty do posła Ryszarda Bartosika w...

List otwarty do posła Ryszarda Bartosika w sprawie...

24 wrz.
Już po remoncie. Delegacja samorządowców...

Już po remoncie. Delegacja samorządowców powiatowych...

21 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama