sobota 23 stycznia 2021

Fernandy, Jana, Rajmundy

reklama

Listy do redakcji: Manipulacja i...

Listy do redakcji: Manipulacja i... - fot. Archiwum Turek.net.pl
fot. Archiwum Turek.net.pl 

Podczas obrad ostatniej sesji Rady Powiatu Tureckiego, sesji wyjątkowej ze względu na tragiczną sytuację naszego społeczeństwa złożyłem wniosek formalny o rezygnację z zakupu nowego auta osobowego na potrzeby Starostwa Powiatowego w kwocie 106877zł, a środki te przeznaczyć na zakup dwóch respiratorów dla naszego Szpitala Powiatowego.

Uważałem, że jeżeli Wójtowie i Burmistrzowie naszych gmin potrafili się porozumieć i zrobić „zrzutkę” na respirator transportowy w kwocie 50tys zł, nasz samorząd w tak wyjątkowo trudnej sytuacji służby zdrowia powinien jako pierwszy znaleźć i przeznaczyć środki czy to na respirator, czy na przeszkolenie personelu medycznego do jego obsługi.

reklama

Niestety mój wniosek został przez starostę mocno skrytykowany - został określony jako populistyczny, a obecni na sesji prawnicy starostwa stwierdzili, że wniosek mój nie spełnia warunków wniosku formalnego i nie może być przyjęty.

Po przerwie zarządzonej przez starostę zgłoszony zostaje wniosek radnego Arkadiusza Przybyły o dołożenie 6ciu tys. zł do kwoty 50ciu tys. zł na respirator transportowy, a powstałą kwotę 100tys. zł przeznaczyć na Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. I o dziwo wniosek ten wg radców spełnił wymogi wniosku formalnego! A więc jak takie działanie można nazwać?

Niestety nie po raz pierwszy Starosta D. Kałużny manipuluje i wprowadza w błąd naszych mieszkańców. Następnym przykładem jest moja interpelacja złożona na IV Sesji Rady Powiatu Tureckiego w dniu 27.12.2018r. w sprawie „rozwiązania problemu z wjazdem na SOR SP ZOZ Turek dla osób, które własnym pojazdem przywożą osoby wymagające pomocy medycznej - problem stwarza istniejący tam szlaban parkingowy”. Oczywiście po mojej interpelacji szlaban na SOR zostaje przeniesiony na parking obok, a Starosta podczas tegorocznego „spotkania noworocznego” chwali się, że dotrzymał obietnicy i z jego inicjatywy usunięto szlaban na SOR.

reklama

Przykład następny - w dniu 02.12.2019r. podczas obrad Komisji Ochrony Środowiska złożyłem Staroście propozycję znalezienia w budżecie naszego samorządu środków w kwocie ok. 100tys. zł na dofinansowanie zakupu i wymiany starych pieców, tzw. „kopciuchów” dla mieszkańców naszego powiatu. Starosta odpowiedział, że ma zabezpieczone 150tys. zł na ten cel, a szczegóły przedstawi na sesji styczniowej. Na moją interpelację złożoną w dniu 28.01br. w/w odpowiedział, że „pomysł dotacji na wymianę starych pieców” został zaproponowany przez Radnych klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz Radnych Niezrzeszonych, a złożony był 10.01br.

Na zakończenie przytoczę wpis umieszczony przez obu starostów na jednym z portali społecznościowych po zakończeniu sesji „Dzisiaj przeznaczono 185000 na zarządzanie kryzysowe- odpowiedzialność, rozwaga i rozsądek”.

Andrzej Wojtkowiak
Radny Rady Powiatu Tureckiego

Podobne artykuły

XXVII Sesja Rady Gminy Władysławów. Budżet na...

XXVII Sesja Rady Gminy Władysławów. Budżet na 2021...

4 st.
Budżet Powiatu Tureckiego na 2021 rok uchwalony

Budżet Powiatu Tureckiego na 2021 rok uchwalony

2 st.
Radni jednogłośnie uchwalili budżet dla Turku...

Radni jednogłośnie uchwalili budżet dla Turku na...

30-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama