wtorek 15 czerwca 2021

Jolanty, Lotara, Wita

21°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Oświadczenie Radnych Miasta Klubu PIS

Oświadczenie Radnych Miasta Klubu PIS - fot. Archiwum Turek.net.pl
fot. Archiwum Turek.net.pl 

Pani Przewodnicząca, Panie i Panowie Radni Rady Miejskiej Turku, Panie Burmistrzu,  przedstawiam stanowisko klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości i Radnych Niezrzeszonych Rady Miejskiej Turku, w sprawie uchwały dotyczącej: dotacji celowej dla podmiotów prowadzących żłobki lub kluby dziecięce na terenie Gminy miejskiej Turek.

Klub podjął jednomyślnie decyzje, że nie popiera propozycji zmian zawartych w/w uchwale. W skierowanym do Pana Burmistrza piśmie w dniu 08.04.2020r. uzasadniliśmy, że w czasie trwania pandemii koronawirusa, jako Miasto powinniśmy wspierać naszych lokalnych przedsiębiorców, przedstawicieli służby zdrowia, handlowców, rzemieślników-wszystkich którzy znaleźli się w tej trudnej sytuacji. W konsekwencji, utracili zlecenia, klientów, dochody lub zostali zmuszeni do zawieszenia prowadzonych przez siebie działalności.   

reklama

W naszym przekonaniu, do tego grona zaliczają się również podmioty prowadzące żłobki, przedszkola czy kluby dziecięce.

Ponadto, nie zgadzamy się z argumentem uzasadnienia w/w uchwały cyt; ,,Pandemia COVID19 (koronawirus) jest zasadniczym powodem podjęcia tej problematyki przez Radę Miejską Turku, gdyby nie zaistniała sytuacja nie byłoby konieczności zmian  w zakresie dotacji celowej dla podmiotów prowadzących żłobki lub klubiki dziecięce na terenie Gminy Miejskiej Turek. Mniejsze wpływy do budżetu Miasta oraz większe wydatki samorządu zobowiązują Radę Miejską Turku do ponownej analizy realizacji tego fakultatywnego zadania,,

Szanowni Państwo, prawdą  jest, że Radni Prawa i Sprawiedliwości w 2016r. byli za zmianami w zakresie wysokości dotacji celowej dla niepublicznych żłobków. Jednakże sytuacja w jakiej znalazło się dziś nasze społeczeństwo ze wszystkimi konsekwencjami które nas czekają, poczucie równości i sprawiedliwości społecznej-  nie pozwala nam na obniżenie dotacji celowej dla niepublicznych żłobków.

reklama

Uważamy że miasto Turek powinno pomagać, wspierać a nie zabierać. 

Przewodniczący Klubu
Grzegorz Wojtczak

Poniżej przesłane wraz z powyższym oświadczeniem treść interpelacji podpisanych przez Dariusza Jasaka:

Oświadczenie Radnych Miasta Klubu PIS

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Więcej pytań o stan...

Listy do redakcji: Więcej pytań o stan szpitala, niż...

13 czerw.
Krótka sesja Rady Gminy Malanów

Krótka sesja Rady Gminy Malanów

9 czerw.
Radni

Radni "PIS i Niezrzeszeni" chcą sesji w sprawie...

5 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama