poniedziałek 14 czerwca 2021

Bazylego, Elizy, Justyny

23°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Oświadczenie Urzędu Miasta Turek na artykuł pt. Dlaczego ilość urzędników w mieście wzrasta a mieszkańców maleje?

Oświadczenie Urzędu Miasta Turek na artykuł pt. Dlaczego ilość urzędników w mieście wzrasta a mieszkańców maleje?
 

W trybie art. 31a ustawy Prawo prasowe wnoszę o publikację sprostowania nieprawdziwych informacji, dotyczących wzrostu ilości wydziałów i pracowników Urzędu Miejskiego w Turku.

W związku z powyższym oświadczam co następuje:
1. Nieprawdą jest, że nastąpił wzrost ilości wydziałów i pracowników w Urzędzie Miejskim w Turku.
2. Po objęciu stanowiska Burmistrza przez Romualda Antosika, zmniejszyła się ilość wydziałów i ilość stanowisk kierowniczych. W wyniku zmian organizacyjnych liczba wydziałów z 14 zmniejszona została do 10.

reklama

3. Zmniejszona została także ilości pracowników zatrudnionych w Urzędzie Miejskim w Turku. W 2014 r., w czasach poprzedniego Burmistrza, w Urzędzie zatrudnionych było 137 osób. Natomiast w roku 2019 Urząd Miejski zatrudniał 123 osoby, czyli 14 mniej. Pomimo, że władze państwowe bezustannie nakładają na samorządy kolejne zadania, związane np. ze świadczeniami, przekształceniami własnościowymi gruntów, z obsługą oświaty czy gospodarką odpadami, zatrudnienie w Urzędzie Miejskim w Turku nie jest zwiększane, a wprost odwrotnie, zmniejsza się.
4. Opierając się na danych dotyczących zużycia wody w Turku i wystawianych odpadów trudno powiedzieć, czy liczba mieszkańców Turku faktycznie maleje. Chociaż ilość osób zameldowanych jest mniejsza, to faktyczne dane wynikające z zużycia wody i produkowanych śmieci wskazują, że w Turku mieszka kilka tysięcy osób więcej, niż jest zameldowanych.

Urząd Miejski w Turku

Podobne artykuły

Od dziś zmiana organizacji ruchu na ulicy...

Od dziś zmiana organizacji ruchu na ulicy Kaliskiej.

10 czerw.
Masz długi za lokal komunalny? Możesz go...

Masz długi za lokal komunalny? Możesz go spłacić pracą

8 czerw.
Rajd pieszy z okazji 680-lecia Miasta Turek.

Rajd pieszy z okazji 680-lecia Miasta Turek.

7 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama