sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Oświadczenie Urzędu Miasta Turek na artykuł pt. Dlaczego ilość urzędników w mieście wzrasta a mieszkańców maleje?

Oświadczenie Urzędu Miasta Turek na artykuł pt. Dlaczego ilość urzędników w mieście wzrasta a mieszkańców maleje?
 

W trybie art. 31a ustawy Prawo prasowe wnoszę o publikację sprostowania nieprawdziwych informacji, dotyczących wzrostu ilości wydziałów i pracowników Urzędu Miejskiego w Turku.

W związku z powyższym oświadczam co następuje:
1. Nieprawdą jest, że nastąpił wzrost ilości wydziałów i pracowników w Urzędzie Miejskim w Turku.
2. Po objęciu stanowiska Burmistrza przez Romualda Antosika, zmniejszyła się ilość wydziałów i ilość stanowisk kierowniczych. W wyniku zmian organizacyjnych liczba wydziałów z 14 zmniejszona została do 10.

reklama

3. Zmniejszona została także ilości pracowników zatrudnionych w Urzędzie Miejskim w Turku. W 2014 r., w czasach poprzedniego Burmistrza, w Urzędzie zatrudnionych było 137 osób. Natomiast w roku 2019 Urząd Miejski zatrudniał 123 osoby, czyli 14 mniej. Pomimo, że władze państwowe bezustannie nakładają na samorządy kolejne zadania, związane np. ze świadczeniami, przekształceniami własnościowymi gruntów, z obsługą oświaty czy gospodarką odpadami, zatrudnienie w Urzędzie Miejskim w Turku nie jest zwiększane, a wprost odwrotnie, zmniejsza się.
4. Opierając się na danych dotyczących zużycia wody w Turku i wystawianych odpadów trudno powiedzieć, czy liczba mieszkańców Turku faktycznie maleje. Chociaż ilość osób zameldowanych jest mniejsza, to faktyczne dane wynikające z zużycia wody i produkowanych śmieci wskazują, że w Turku mieszka kilka tysięcy osób więcej, niż jest zameldowanych.

Urząd Miejski w Turku

Podobne artykuły

Masaże i zajęcia fizjoterapii dla dzieci i...

Masaże i zajęcia fizjoterapii dla dzieci i dorosłych...

5 sierp.
PGKiM zakończono modernizację przepompowni w...

PGKiM zakończono modernizację przepompowni w Muchlinie

30 lip.
XXIV Sesja Rady Miasta Turek w formie...

XXIV Sesja Rady Miasta Turek w formie...

29 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama