środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Listy do redakcji: Stanowisko Burmistrza Miasta w sprawie kolei w Turku

Listy do redakcji: Stanowisko Burmistrza Miasta w sprawie kolei w Turku
 

Na skrzynkę redakcyjną Turek.net.pl otrzymaliśmy dziś tj. 15 czerwca 2020 r. informację Burmistrza Miasta odnoszącą się do planów budowy linii kolejowej łączącej Turek z Koninem. Poniżej pełna treść nadesłanej informacji.

Stanowisko Burmistrza Miasta w sprawie kolei w Turku

W związku z publikacjami dotyczącymi budowy kolei oświadczam, że Miasto Turek jest zainteresowane każdą formą rozwoju, w tym również koleją do Turku. 

Temat budowy linii kolejowej przewija się w tym mieście co najmniej od kilkudziesięciu lat. Niestety do chwili obecnej nikt nic z tym nie zrobił. I mam nadzieję, że osoby, które ogłosiły budowę kolei w naszym mieście myślą realnie o wykonaniu tego zadania, a nie są to tylko puste slogany o charakterze politycznym. Dlatego też, ze swej strony deklaruję współpracę z wszystkimi osobami i środowiskami, zarówno społecznymi jak i politycznymi, jeżeli naprawdę ich celem będzie budowa linii kolejowej do Turku.

reklama

Decydując o tym przedsięwzięciu trzeba wziąć pod uwagę, że będą na to potrzebne ogromne środki finansowe, a realnych kosztów budowy linii jeszcze nie znamy. Liczę na to, że inicjatorzy budowy kolei przedstawią w jak najszybszym czasie konkretny projekt przebiegu trasy połączenia kolejowego do Turku, uwzględniający dokładną lokalizację, wykupy gruntów, koszt i sposób jego podziału na wszystkie instytucje finansujące to zadanie. Trzeba wziąć pod uwagę także uciążliwość dla otoczenia i wiele innych aspektów, o których póki co nikt nie mówi.

Jeszcze raz podkreślam, że deklaruję współpracę i będę wspierał każdy projekt, którego celem będzie rozwój naszego Miasta. Natomiast nie będę uczestniczył w takich działaniach, których intencją jest tylko chęć zbijania kapitału politycznego kosztem Turku i jego mieszkańców. 

Romuald Antosik
Burmistrz Miasta Turek

Podobne artykuły

Dwie propozycje ułożenia linii kolejowej...

Dwie propozycje ułożenia linii kolejowej...

z wczoraj
Linia kolejowa Turek - Konin. Ruszają...

Linia kolejowa Turek - Konin. Ruszają konsultacje...

20 wrz.
Ruszają konsultacje z mieszkańcami powiatu w...

Ruszają konsultacje z mieszkańcami powiatu w ramach...

16 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama