Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Apel radnych klubu PSL do starosty Dariusza Kałużnego

Apel radnych klubu PSL do starosty Dariusza Kałużnego - fot. Archiwum Turek.net.pl
fot. Archiwum Turek.net.pl 

Apel Klubu Radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego w Radzie Powiatu Tureckiego, o podjęcie działań w zakresie dokonania zmiany decyzji Wojewody Wielkopolskiego związanej z przekształceniem Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Turku w placówkę dedykowaną walce z COVID-19 (szpital jednoimienny).

W związku z przekazaną opinii publicznej informacją o decyzji Wojewody Wielkopolskiego dotyczącej przekształcenia od dnia 23 października 2020 roku SP ZOZ w Turku w placówkę dedykowaną walce z COVID-19 (szpital jednoimienny) kierujemy nasz apel o pilne rozważenie przez Pana Starostę wspólnie z Zarządem Powiatu oraz Dyrektorem SP ZOZ możliwości złożenia odwołania od przedmiotowej decyzji Wojewody Wielkopolskiego do Ministra Zdrowa .

reklama

Uzasadnienie

Decyzją Wojewody Wielkopolskiego SP ZOZ w Turku z dniem 23 października ma się stać placówką jednoimienną, zajmującą się jedynie leczeniem chorych na Covid-19. Tym samym przestanie sięświadczyć opiekę dla pozostałych, niezakażonych pacjentów. Zdaniem radnych zrzeszonych w Klubie Radnych PSL w Radzie Powiatu Tureckiego konieczne jest podjęcie przez dyrekcję SP ZOZ w Turku oraz Zarząd Powiatu Tureckiego stosownych działań, mających na celu zmianę wspomnianej decyzji i wdrożenie rozwiązań, dostosowanych do możliwości organizacyjnych SP ZOZ w Turku np. poprzez wydzielenie w szpitalu jedynie części dostępnych łóżek dla chorych na SARS-CoV-2. Utrzymanie obecnej decyzji naszym zdaniem oraz wielu osób, m.in. dużej części personelu naszego szpitala, wydaje się w tym momencie przeszacowaniem możliwości organizacyjnych szpitala i władz powiatu. Jednocześnie stwierdzamy, że Powiat Turecki nie powinien odżegnywać się od podjęcia działań w zakresie zabezpieczenia miejsc dla chorych na COVID-19, można jednak w tym zakresie działać niekoniecznie w sposób zero-jedynkowy. Nie trzeba od razu zamykać drzwi szpitala przed liczną grupą chorych z naszego powiatu, by zajmowac się jedynie zarażonymi koronawirusem. Za przykład mogą posłużyć inne wielkopolskie szpitale m.in. w powiecie pleszewskim czy krotoszyńskim, w których realizowane będą działania z zakresu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania SARS-CoV- 2. Dzięki takim rozwiązaniom szpitale nie stają się placówkami dedykowanymi, a pozostali chorzy mogą leczyć się na oddziałach chirurgii, ortopedii czy chorób wewnętrznych. Wspomniany model w naszej opinii byłby bardziej optymalnym dla turkowskiego szpitala i mieszkańców powiatu tureckiego , niż idea powoływania szpitala jednoimiennego.

Opierając się na powyższych przesłankach apelujemy do dyrektora SP ZOZ w Turku – Pana Krzysztofa Sobczaka o złożenie odwołania od wspomnianej decyzji i przesłanie stosownego pisma do Ministra Zdrowia. Ponadto apelujemy do Zarządu Powiatu Tureckiego o interwencję i podjęcie negocjacji z Wojewodą Wielkopolskim, w celu wypracowania optymalnych form walki z SARS-CoV-2 na terenie powiatu, bez stwarzania znacznych niedogodnosci w zakresie ochrony zdrowia dla mieszkańców powiatu tureckiego.

Z poważaniem,
Mariusz Seńko
Przewodniczący Klubu Radnych PSL w Radzie Powiatu Tureckiego

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Są już pełnoprawnymi uczniami. Pierwszoklasiści...

Są już pełnoprawnymi uczniami. Pierwszoklasiści z...

3 paźd.
Bądź bezpieczny! Noś odblaski! Akcja policji,...

Bądź bezpieczny! Noś odblaski! Akcja policji, straży...

28 wrz.
Uniejowska cieszy mieszkańców Turku. Powiatowa...

Uniejowska cieszy mieszkańców Turku. Powiatowa...

23 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama