sobota 12 czerwca 2021

Gwidona, Leonii, Niny

19°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Apel radnych klubu PSL do starosty Dariusza Kałużnego

Apel radnych klubu PSL do starosty Dariusza Kałużnego - fot. Archiwum Turek.net.pl
fot. Archiwum Turek.net.pl 

Apel Klubu Radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego w Radzie Powiatu Tureckiego, o podjęcie działań w zakresie dokonania zmiany decyzji Wojewody Wielkopolskiego związanej z przekształceniem Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Turku w placówkę dedykowaną walce z COVID-19 (szpital jednoimienny).

W związku z przekazaną opinii publicznej informacją o decyzji Wojewody Wielkopolskiego dotyczącej przekształcenia od dnia 23 października 2020 roku SP ZOZ w Turku w placówkę dedykowaną walce z COVID-19 (szpital jednoimienny) kierujemy nasz apel o pilne rozważenie przez Pana Starostę wspólnie z Zarządem Powiatu oraz Dyrektorem SP ZOZ możliwości złożenia odwołania od przedmiotowej decyzji Wojewody Wielkopolskiego do Ministra Zdrowa .

reklama

Uzasadnienie

Decyzją Wojewody Wielkopolskiego SP ZOZ w Turku z dniem 23 października ma się stać placówką jednoimienną, zajmującą się jedynie leczeniem chorych na Covid-19. Tym samym przestanie sięświadczyć opiekę dla pozostałych, niezakażonych pacjentów. Zdaniem radnych zrzeszonych w Klubie Radnych PSL w Radzie Powiatu Tureckiego konieczne jest podjęcie przez dyrekcję SP ZOZ w Turku oraz Zarząd Powiatu Tureckiego stosownych działań, mających na celu zmianę wspomnianej decyzji i wdrożenie rozwiązań, dostosowanych do możliwości organizacyjnych SP ZOZ w Turku np. poprzez wydzielenie w szpitalu jedynie części dostępnych łóżek dla chorych na SARS-CoV-2. Utrzymanie obecnej decyzji naszym zdaniem oraz wielu osób, m.in. dużej części personelu naszego szpitala, wydaje się w tym momencie przeszacowaniem możliwości organizacyjnych szpitala i władz powiatu. Jednocześnie stwierdzamy, że Powiat Turecki nie powinien odżegnywać się od podjęcia działań w zakresie zabezpieczenia miejsc dla chorych na COVID-19, można jednak w tym zakresie działać niekoniecznie w sposób zero-jedynkowy. Nie trzeba od razu zamykać drzwi szpitala przed liczną grupą chorych z naszego powiatu, by zajmowac się jedynie zarażonymi koronawirusem. Za przykład mogą posłużyć inne wielkopolskie szpitale m.in. w powiecie pleszewskim czy krotoszyńskim, w których realizowane będą działania z zakresu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania SARS-CoV- 2. Dzięki takim rozwiązaniom szpitale nie stają się placówkami dedykowanymi, a pozostali chorzy mogą leczyć się na oddziałach chirurgii, ortopedii czy chorób wewnętrznych. Wspomniany model w naszej opinii byłby bardziej optymalnym dla turkowskiego szpitala i mieszkańców powiatu tureckiego , niż idea powoływania szpitala jednoimiennego.

Opierając się na powyższych przesłankach apelujemy do dyrektora SP ZOZ w Turku – Pana Krzysztofa Sobczaka o złożenie odwołania od wspomnianej decyzji i przesłanie stosownego pisma do Ministra Zdrowia. Ponadto apelujemy do Zarządu Powiatu Tureckiego o interwencję i podjęcie negocjacji z Wojewodą Wielkopolskim, w celu wypracowania optymalnych form walki z SARS-CoV-2 na terenie powiatu, bez stwarzania znacznych niedogodnosci w zakresie ochrony zdrowia dla mieszkańców powiatu tureckiego.

Z poważaniem,
Mariusz Seńko
Przewodniczący Klubu Radnych PSL w Radzie Powiatu Tureckiego

Podobne artykuły

Radni

Radni "PIS i Niezrzeszeni" chcą sesji w sprawie...

5 czerw.
Oddział Wewnętrzny szpitala w Turku zamknięty....

Oddział Wewnętrzny szpitala w Turku zamknięty....

27 maj.
Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej: Na rynku...

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej: Na rynku...

2 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama