niedziela 25 września 2022

Aureli, Kamila, Kleofasa

18°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Listy do redakcji: Kto nas będzie leczył w szpitalu powiatowym w Turku?

Marcin Derucki

Listy do redakcji: Kto nas będzie leczył w szpitalu powiatowym w Turku?
 

W miniony czwartek unieważniono drugi już konkurs na udzielanie lekarskich świadczeń zdrowotnych w Oddziale Chorób Wewnętrznych w SP ZOZ w Turku. Kto od dziś będzie nas leczył w turkowskiej internie? Jak w tej sytuacji władze powiatu chcą nam zapewnić bezpieczeństwo? Te pytania kieruję do dyrektora szpitala powiatowego oraz Starosty Tureckiego.

Ostatnio szacunku domagali się turkowscy ratownicy medyczny. Pielęgniarki są przemęczone i przepracowane. Personel skarżył się na to, że dyrektor szpitala nie chce z nimi rozmawiać.

„Jeśli wspólnie zadbamy o nasz szpital, to szpital zadba o pacjentów” – mówił dwa lata temu w wywiadzie na portalu Turek.net.pl dyrektor szpitala. Panie dyrektorze Sobczak, to nie szpital dba o pacjentów, ale kadra medyczna! Ludzie z krwi i kości. A o kadrę, ludzi, trzeba dbać. Jak Pan, Panie dyrektorze, dbał o pracowników szpitala przez ostatnie lata?

reklama

Co z tego, że w szpital pompowane będą kolejne pieniądze na remonty, jeżeli brakuje kadry medycznej? Wszyscy pamiętają haniebne słowa, która padły w Sejmie podczas dyskusji o zagrożeniu wyjazdem za granicę lekarzy rezydentów. „Niech jadą!” krzyczała posłana PiS.

Jaką obecnie diagnozę stawia dyrektor SP ZOZ w Turku? „Niedobory lekarzy są takie, że może gdyby połowa narodu wymarła, a lekarze przetrwali, to moglibyśmy mieć odpowiednie proporcje” – mówił tygodnikowi Echo Turku. Te słowa są skandaliczne! Czy tylko tyle ma nam do powiedzenia dyrektor szpitala?

Żądam od Starosty Tureckiego rzetelnej informacji o sytuacji w szpitalu powiatowym w Turku. Radnym Powiatu Tureckiego przypominam, że również oni odpowiadają za to, co dzieje turkowskiej lecznicy. Nie udawajcie, że wszystko jest w porządku. Apeluję, abyście zorganizowali nadzwyczajną sesję Rady Powiatu Tureckiego poświęconą sytuacji w SP ZOZ. Obudźcie się!

W to deszczowe Święto Pracy życzę wszystkim, a w szczególności pracownikom szpitala, nadziei i wytrwałości w codziennej pracy.

Marcin Derucki

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

List otwarty do posła Ryszarda Bartosika w...

List otwarty do posła Ryszarda Bartosika w sprawie...

z wczoraj
To był dla Turku dobry rok. Pomimo rządów PiS i...

To był dla Turku dobry rok. Pomimo rządów PiS i...

26 czerw.
O wątpiącym radnym Mariuszu, niepewnym...

O wątpiącym radnym Mariuszu, niepewnym dyrektorze...

12 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama