piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Listy do redakcji: Lewica wybiła się na polityczną samodzielność

Marian Mirosław Marczewski

Listy do redakcji: Lewica wybiła się na polityczną samodzielność - fot. Archiwum Turek.net.pl
fot. Archiwum Turek.net.pl 

Powoli wycisza się zadyma wzniecona emocjami po głosowaniu w Sejmie nad Funduszem Odbudowy. I dobrze, bo zanim przyszło otrzeźwienie i opamiętanie (niestety nie u wszystkich) wylano na Lewicę kubły pomyj i skopano na wszelkie możliwe sposoby. Przestrzegam. Jeśli najbliższe wybory – nieważne, terminowe w 2023 r. lub przedterminowe przegra PiS, to opozycja będzie musiała stworzyć szeroką koalicję z Lewicą. Te bezpardonowe, głupie, wynikające z głębokiej frustracji ataki na Lewicę mogą spowodować, że taka koalicja nie będzie możliwa.

Komu potrzebny jest konkurs, jak przywalić Lewicy

Żeby nie być gołosłownym. W naszym domu nikt nie ogląda TV 1,2 i Info, bo według mojej oceny, to reżimowe media i służalczy dziennikarze, tuby propagandowe rządu przyrównywane do uprawiających propagandę w stylu „gebbelsowskim”. W znacznej mierze naszą opinię kształtowały media związane z TVN. Ostatnio jednak to właśnie te media przypuściły niczym nie uzasadniony, wściekły atak na Lewicę. Rozległo się wycie i nakręciła licytacja, kto bardziej Lewicy dowali. Bo jakże to, Lewica sama bez pytania o zgodę Platformy podjęła rozmowy z premierem o warunkach poparcia Funduszu Odbudowy, zakwestionowała prymat Koalicji Obywatelskiej w decydowaniu o tym, co jest aktualną racją stanu, a co kolaborowaniem z PiS. Jak śmieliśmy, kto na to pozwolił.

reklama

Niektórzy powinni zmienić zioła

Wicemarszałek Senatu „Misiek” Kamiński, bywalec wielu partii, ten który z Markiem Jurkiem wręczał w Londynie Ryngraf zbrodniarzowi Pinochetowi atakuje Lewice, bredzi coś o możliwościach obalenia Kaczyńskiego i utworzeniu przez opozycję rządu technicznego. Nawet Schetyna obśmiał ten pomysł i nazwał go absurdalnym.

Sikorski, przypomnę minister obrony w rządzie Kaczyńskiego, chwalący się jak to w Afganistanie „strzelał do ruskich” nasze rozmowy z PiS porównał do paktu Ribbentrop – Mołotow. Chyba kompletnie odleciał. Młodzi ludzie w takich przypadkach mówią „stary zmień zioła”. Dowala nam też Siemoniak, który wtedy gdy był u Tuska ministrem obrony chciał degradacji generałów LWP i usunięcia ich grobów z części wojskowej cmentarza powązkowskiego. Roman Giertych – pamiętamy, założyciel faszyzującej Młodzieży Wszechpolskiej, wicepremier i minister w rządzie Kaczyńskiego, zmieniający podstawy programowe w oświacie, zwalczający ZNP i „czyszczący” literaturę w szkołach z nieprawomyślnych wg niego pisarzy i poetów, także „flekuje” nas gdzie tylko może.

Lewica wraca do gry

Najsmutniejsze jest to, że do tego chóru dołączył red. Andrzej Morozowski, którego sposób zadawania pytań i prowadzenia programu z udziałem posłanki Lewicy Beaty Maciejewskiej w niczym nie przypominał obiektywnego, rzetelnego dziennikarstwa. Wiele osób oceniło jego zachowanie jako wściekły atak rzecznika Platformy. Jaki z tego wniosek. Lewica jest zła, bo jest. Chyba, że słucha PO. Mam smutną wiadomość dla koleżanek i kolegów z PO. Tak się nie da, tak nie będzie. Koalicja Obywatelska musi przyzwyczaić się do tego, że sama nie wyznacza warunków i musi po partnersku traktować inne ugrupowania opozycyjne. My doskonale pamiętamy jak Platforma współpracowała z PiS z którym ręka w rękę likwidowała Wojskowe Służby Informacyjne, tworzyła CBA zostawiając tam Kamińskiego, „dekomunizowała”, „dezubekizowała”, „lustrowała” i nie postawiła przed Trybunałem Stanu Ziobry, budując mocny fundament pod gmach państwa PiS. To Platforma wspólnie z PiS tak nowelizowała ustawę o IPN aby zakneblować usta historykom. O sprawie Piotra Ikonowicza kandydata Lewicy na Rzecznika Praw Obywatelskich i głosowaniu PO już wcześniej pisałem. Pisze prof. Jan Widacki „Porozbijana Lewica wróciła do gry. W międzyczasie też się zmieniła, doszli nowi, młodzi ludzie z Razem czy Wiosny, to nie jest partia sierot po PRL, kontynuacja PZPR”. W młodym pokoleniu w którym postawy lewicowe są coraz częstsze taka Lewica zdobywa popularność. Ci ludzie nie dadzą postawić się do kąta, są doskonale wykształceni i przygotowani do wypełniania zadań. Nigdy nie przyjmą do wiadomości, że Lewicy „wolno mniej”. Z tej ostatniej lekcji także szybko wyciągnęli wnioski. Okazało się bowiem, że gdy Platforma miała rozmawiać z rządem to było dobre i demokratyczne a gdy do rozmów przystąpiła Lewica to złe i niedemokratyczne. Gdyby po zakulisowych negocjacjach Borys Budka ogłosił miliardy na mieszkania, służbę zdrowia, zieloną energię to byśmy czytali i słuchali w określonych mediach jakiego to wspaniałego przywódcę ma PO. Jak to postawił się PiS, ograł Kaczyńskiego i Ziobrę oraz jak wiele uzyskał. Czy nie odnosicie Państwo wrażenia, że Platforma nie może wybaczyć Lewicy, że zrobiła coś do czego właśnie jej, Platformie brakło rozumu i konsekwencji. Negocjowała i osiągnęła sukces Lewica więc jest to zdrada Polski. Zastanawiające jest to, że atakuje się tylko Lewicę, a za Funduszem Odbudowy głosowali również posłowie PSL i Polska 2050 Hołowni.

Tylko zjednoczona opozycja może skutecznie kontrolować poczynania PiS

My wiemy, że notoryczny kłamca Morawiecki może próbować nas wszystkich oszukać. Wiemy, że PiS najprawdopodobniej podejmie próby wykorzystania środków unijnych do własnych celów. Musimy być czujni, musimy konsekwentnie realizować funkcje kontrolne związane z wykorzystaniem tych funduszy. Ale żeby to zrobić jak najszybciej należy zaprzestać podjazdowej wojenki w opozycji. Apeluję o takie zachowania. Tylko działając wspólnie i w zgodzie możemy odsunąć PiS od władzy. Tak na koniec żeby się nie rozpisywać. Dla mnie niekwestionowanymi autorytetami są Aleksander Kwaśniewski, prof. Marek Belka, prof. Bogusław Liberadzki czy Włodzimierz Cimoszewicz. Oni jednoznacznie wypowiedzieli się za tym aby negocjować z PiS, stawiać warunki. Pod żadnym pozorem nie można było utracić tych olbrzymich pieniędzy które z UE wpłyną do Polski. Pieniędzy które zdecydowanie poprawią życie nas wszystkich.

reklama

Jednocześnie zapraszam na dyżur Posła RP Tadeusza Tomaszewskiego dnia 25 maja br. tj. we wtorek:

  • w Tuliszkowie (sala konferencyjna Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej) w godz. 10:30 - 11:30,

  • w Turku (Filia Biura Poselskiego Lewicy ul. Kolska 19) w godz. 13:00 - 14:00.

Marian Mirosław Marczewski

 

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Będzie elektrownia, a może i dwie! Turek jest...

Będzie elektrownia, a może i dwie! Turek jest...

21 wrz.
Listy do redakcji: Maglowanie Burmistrza

Listy do redakcji: Maglowanie Burmistrza

22 sierp.
Listy do redakcji: Kompromitacja PiS i co my na to

Listy do redakcji: Kompromitacja PiS i co my na to

10 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama