środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

9°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Tworzą lokalne struktury Polski 2050. Pierwsza udana akcja na Dzień Dziecka.

Tworzą lokalne struktury Polski 2050. Pierwsza udana akcja na Dzień Dziecka.
 

„Pokolenie, nie kadencja” - te słowa to nie tylko hasło z kampanii prezydenckiej Szymona Hołowni, to coś znacznie więcej. Te słowa to nasza idea oraz nasza deklaracja światopoglądowa. Z tym przeświadczeniem chcemy budować lepszą przyszłość dla naszych dzieci, wnuków. Dzisiaj, w Dzień Dziecka, z taką właśnie dewizą wyszliśmy na ulice naszego miasta, żeby obdarować słodką odrobiną szczęścia małych mieszkańców Turku, którzy za kilkanaście-kilkadziesiąt lat będą tworzyli to miasto i okolicę. Słodkie upominki dla dzieci rozdawaliśmy w okolicach turkowskich przedszkoli. Wielką radość sprawiły nam uśmiechy, które malowały się na twarzach maluchów.

Pierwszy czerwca, Dzień Dziecka stał się symbolicznym, pierwszym dniem funkcjonowania w naszym powiecie grupy osób, która planuje budować lepszy, bezpieczny kraj dla naszych dzieci w ramach ruchu Polska 2050 skupionego wokół Szymona Hołowni, zeszłorocznego kandydata na urząd Prezydenta RP, a także działacza społecznego i działacza na rzecz praw dzieci. W tym miejscu warto również dodać, że Szymon był organizatorem skutecznie przeprowadzonej zbiórki na dalsze funkcjonowanie telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, której pomocy odmówiło wcześniej Ministerstwo Edukacji Narodowej.

reklama

Osoby tworzące turkowską Ekipę Polski 2050 pochodzą z różnych środowisk społecznych, zawodowych, a także politycznych i wiekowych. Chcemy ponad podziałami uczynić naszą okolicę jeszcze lepszą. Chcemy, aby owoce naszej pracy były dostępne zarówno dla obecnych, jak i przyszłych pokoleń. Jako grupa osób skupiona w Polsce 2050 uważamy, że nie zbudujemy godnej przyszłości dla naszych dzieci, jeśli będziemy patrzeć wstecz w poszukiwaniu czyichś błędów. Nie zbudujemy dobrej przyszłości, jeśli będziemy dalej uskuteczniać niepotrzebne kłótnie o rzeczy mało istotne. Stoimy na stanowisku, że jako społeczeństwo nie pójdziemy naprzód, jeśli dalej będziemy uczestniczyli w polsko-polskiej wojnie. W celu realizacji hasła „Pokolenie, nie kadencja” musimy łączyć się ponad podziałami i rozmawiać o rzeczach ważnych, o dalekosiężnych wizjach dla Turku i Polski. Chcemy poprzez mniejsze i większe działania, poprzez wspólne aktywności i integrację różnorodnych środowisk tworzyć dobro.

Szanowni mieszkańcy, to była nasza pierwsza mała aktywność, wkrótce będziecie mogli nas zobaczyć na ulicach Turku przy okazji innych wydarzeń, o których będziemy Was informować. Wszystkie osoby, które chciałyby z nami współpracować zapraszamy na naszą grupę na portalu Facebook: Polska 2050 Ekipa Turek.

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Ewa Schaedler z akcją

Ewa Schaedler z akcją "Poznajmy się" ruchu Polska...

9 sierp.
Wideo: Paulina Hennig-Kloska o problemach...

Wideo: Paulina Hennig-Kloska o problemach szpitala w...

30 czerw.
Dzień Dziecka

Dzień Dziecka "Na sportowo i wesoło" w Szkole...

4 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama