niedziela 24 października 2021

Arety, Marty, Marcina

4°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Listy do redakcji: Karetka nam się należała bardziej niż posłom podwyżki

Marcin Derucki

Listy do redakcji: Karetka nam się należała bardziej niż posłom podwyżki
 

Ci ludzie zamiast się chwalić, powinni się wstydzić! Szczególnie oni. Bo to oni odpowiadają za stan służby zdrowia lub reprezentują tych, którzy za niego odpowiadają. Zarówno w powiecie tureckim, jak i w całym kraju.

Ludzie ci chwalą się, że w ramach Polskiego Ładu w powiecie pojawi się nowa karetka za 400 tys. zł. Widzieliście w jakim stanie są stacjonujące przy szpitalu w Turku karetki? Jeżeli tak, to wiecie, że nowa karetka nam się od dawna należała. Bo pieniądze z Polskiego Ładu, to pieniądze nasze – polskich podatników. Co nam zresztą po nowej karetce, jak zaraz może nie mieć kto jeździć tymi karetkami. Co nam po wyremontowanym za ogromnie pieniądze szpitalu, jak zaraz może nie być ludzi, który będą chcieli w nim leczyć?

reklama

Tak samo, jak nowa karetka, bezwarunkowo należy nam się dostęp do szpitalnego tomografu w ramach płaconych składek NFZ. Tak samo należy nam się dostęp do usług medycznych na niedziałającym obecnie Oddziale Chorób Wewnętrznym w SP ZOZ w Turku. 

Na stronie internetowej szpitala powiatowego w Turku widnieje informacja, że oddział ten nieczynny będzie do 30 września br. O tej fatalnej sytuacji piszą duże tytuły prasowe - Gazeta Wyborcza oraz portal Onet.pl. Tymczasem władze powiatowe oraz poseł Bartosik nabrali w tej sprawie wody w usta. A pacjenci z terenu powiatu tureckiego wożeni są po okolicznych szpitalach.

To jest skandal, którego nie przykryje jakiś tam Polski Ład fundowany na ciężkiej pracy Polskiego Podatnika. Karetką nie przykryjecie swojej nieudolności i zaniedbań. I nie myślcie też, że sprawicie, że Turkowianie zapomną o skandalicznych podwyżkach dla posłów.

reklama

Marcin Derucki

foto: print screen z relacji konferencji prasowej Ryszarda Bartosika / źródło: fanpage na FB Ryszard Bartosik.

Podobne artykuły

Szpital w Turku z nową karetką. To już trzecia...

Szpital w Turku z nową karetką. To już trzecia w...

7 paźd.
Krzysztof Sobczak zostaje w szpitalu. Wycofał...

Krzysztof Sobczak zostaje w szpitalu. Wycofał swoje...

1 paźd.
Od października wznawia pracę Oddział...

Od października wznawia pracę Oddział Wewnętrzny. 5...

22 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama