czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Czy powiat nie potrafi już nic sam zrobić?

Romuald Antosik Burmistrz Turku

Czy powiat nie potrafi już nic sam zrobić?
 

Czytając ostatnie wypowiedzi starosty tureckiego chciałbym mu doradzić, aby wreszcie wziął się za pracę, a nie tracił energii na ciągłe atakowanie miasta.

Gdyby starosta skupił się na istotnych sprawach to wiedziałby, co się dzieje na jego ulicach Dobrskiej i Uniejowskiej. Wiedziałby, że Miasto z udziałem swojej spółki komunalnej już tam działa. PGKiM Sp. z o.o. w Turku już wymienia tam infrastrukturę podziemną, m.in. stare, często skorodowane przyłącza wodociągowe i kanalizacyjne. To prace o wartości znacznie większej niż to, co powiat chce od miasta. Czyli Miasto Turek przy pomocy swojej spółki komunalnej już inwestuje w te drogi powiatowe, a niezorientowani w temacie starosta z radnym wszczynają medialną burzę? Naprawdę o tym nie wiedzieli?

reklama

Panie Starosto, fakt żądania pieniędzy od gmin nie jest powodem do dumy i chwały. Jest tylko dowodem na niemoc powiatu tureckiego. Czy nie pamięta Pan, ile razy Miasto Turek wspomagało powiat turecki i szpital powiatowy? Spytam, ile razy powiat dołożył miastu do inwestycji? Pamiętam ostatni przykład Pana „chęci pomocy”, czyli odmowy dołożenia się do budowy ulicy Leśnej, na której tak chętnie się potem fotografowali ludzie z PiS. 

Teraz sytuacja jest inna. Kiedy dochody miasta z roku na rok są ograniczane, a wydatki, podobnie jak w budżetach domowych mieszkańców, z powodu decyzji rządowych i inflacji rosną, nie będziemy dokładać do nie swoich zadań. Do tego Miasto Turek dostaje 60-procentowe dofinansowanie, a powiat turecki od tego samego rządu dostaje 70-procentowe. Czyli mimo że dostajemy mniej od Was, jeszcze Pan chce od nas pieniądze i bezpardonowo atakuje, kiedy ich nie dostaje. Tymczasem tak cicho jest o zadłużonym szpitalu powiatowym.

Mam nadzieję, że starosta jednak przejrzy na oczy i zacznie robić, co do niego należy, a nie ciągle oglądać się na innych.

Romuald Antosik

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Poseł Bartosik powinien...

Listy do redakcji: Poseł Bartosik powinien...

27 wrz.
Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne...

Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne jednak...

22 wrz.
Będzie elektrownia, a może i dwie! Turek jest...

Będzie elektrownia, a może i dwie! Turek jest...

21 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama