środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Listy do redakcji: Co z tym parkiem... burmistrz Antosik wyjaśnia mieszkańcom

Romuald Antosik

Listy do redakcji: Co z tym parkiem... burmistrz Antosik wyjaśnia mieszkańcom - fot. Turek.net.pl
fot. Turek.net.pl 

Szanowni Mieszkańcy Miasta Turku,

po raz kolejny stanęliśmy przed podjęciem trudnej decyzji: czy wydłużyć termin firmie wykonującej park, czy ostatecznie odstąpić od tej umowy. Decyzja, jaką podjęliśmy, za którą biorę odpowiedzialność, poprzedzona była wielogodzinnymi spotkaniami z zespołem odpowiedzialnym za rewitalizację parku, oraz spotkaniami i rozmowami z Urzędem Marszałkowskim w Poznaniu, który na park przekazał nam dofinansowanie w wysokości prawie 17 mln zł.

reklama

Po przeanalizowaniu wszystkich możliwości podjęliśmy decyzję o przedłużeniu firmie terminu wykonania parku o kolejne trzy miesiące. Jest to sytuacja, z którą spotykamy się po raz pierwszy. Jest ona spowodowana czynnikami o charakterze zewnętrznym, na które nie mieliśmy wpływu, a których konsekwencje niestety ponosimy. Konsekwencją jest niezadowolenie mieszkańców, z powodu przedłużającego się remontu parku. Konsekwencją jest też wykorzystywanie do celów politycznych tej jakże trudnej dla nas wszystkich sytuacji.

Wiem jedno, że od samego początku, kiedy tylko składaliśmy wniosek na rewitalizację parku, poprzez uzyskanie tak dużego dofinansowania (Miasto dokłada tylko niecałe 3 mln zł), poprzez wyłonienie zgodnie z prawem w przetargu firmy, która wzięła odpowiedzialność za realizację projektu, naszym celem było, jest i będzie oddanie mieszkańcom naszego miasta parku, który ma dla wszystkich znaczenie zarówno historyczne, jak i emocjonalne.

Wszyscy wiemy, w jakim stanie był nasz park przed remontem i nie znam mieszkańca Turku, który nie chciałby korzystać z odnowionego parku. Dlatego jestem przekonany, że efekt końcowy, do którego zmierzamy będzie satysfakcjonujący i zadowalający dla Turkowian. Jednakże potrzeba do tego determinacji, której nam nie brakuje, ale również wsparcia i wyrozumiałości ze strony Państwa, gdyż tylko to może przynieść oczekiwany efekt, i przyczynić się do budowania pozytywnego wizerunku miasta jako wspólnoty. Wspólnoty, która ma swoje oczekiwania, ale jednocześnie rozumie, że problemy mogą się pojawić i wspiera wszystko to, co może służyć obecnym i przyszłym pokoleniom Turkowian.

Romuald Antosik
Burmistrz Miasta Turku

tytuł pochodzi od redakcji

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Nie będę uprawiał fikcji. Burmistrz Antosik o...

Nie będę uprawiał fikcji. Burmistrz Antosik o swoim...

5 grudz.
Burmistrz i sekretarz zasypani gradem pytań....

Burmistrz i sekretarz zasypani gradem pytań....

30 list.
Echo Turku na zakręcie... Mikołajczyk zarzuca...

Echo Turku na zakręcie... Mikołajczyk zarzuca...

26 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama