poniedziałek 28 listopada 2022

Jakuba, Stefana, Romy

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Listy do redakcji: Poseł Bartosik powinien przeprosić mieszkańców Turku

Listy do redakcji: Poseł Bartosik powinien przeprosić mieszkańców Turku - fot.: UM Turek
fot.: UM Turek 

W ubiegły piątek (23 września) podczas otwarcia odcinka ulicy Uniejowskiej minister Ryszard Bartosik obraził mieszkańców Turku mówiąc, że miasto nie dokłada ani złotówki do powiatowych inwestycji. Jest to nieprawda. Dlatego, postanowiłem działać w tym temacie i zażądałem przeprosin dla miasta Turku. 

Uważam, że minister powinien przeprosić mieszkańców za te nieprawdziwe słowa. To z budżetu miasta zostały przekazane pieniądze dla powiatu między innymi na zakup tomografu, budowę ulicy Smorawińskiego, ulicy Południowej, ronda Orzechowskiego oraz na wiele innych inwestycji. 

reklama

Mam nadzieję, że osoba sprawująca urząd ministra zna zasady funkcjonowania samorządu i wie jak wygląda przepływ pieniędzy między powiatem, a miastem. Minister Ryszard Bartosik mówiąc, że miasto nie dokłada powiatowi ani złotówki celowo wprowadza mieszkańców w błąd przedstawiając miasto i jego mieszkańców w negatywnym świetle. Czy naprawdę minister/poseł z tego okręgu nie wie kiedy i na co z budżetu miasta zostały przekazane pieniądze dla powiatu? Czy jako były starosta i wicestarosta nie wie ile razy powiat zwracał się z prośbą o pomoc finansową do miasta Turku, którą niejednokrotnie otrzymał? 

Romuald Antosik 
Burmistrz Miasta Turku

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Rząd chce przeciwdziałać suszy i pustynnieniu...

Rząd chce przeciwdziałać suszy i pustynnieniu...

z dzisiaj
Echo Turku na zakręcie... Mikołajczyk zarzuca...

Echo Turku na zakręcie... Mikołajczyk zarzuca...

26 list.
Śmieci zainspirowały ich do tworzenia!...

Śmieci zainspirowały ich do tworzenia! Ekologiczne...

23 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama