poniedziałek 28 listopada 2022

Jakuba, Stefana, Romy

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Lewica apeluje do Burmistrza w sprawie finansów Tura Turek

Lewica apeluje do Burmistrza w sprawie finansów Tura Turek
 

W związku z dobrymi wynikami sportowymi drużyn młodzieżowych piłki nożnej MGKS "TUR1921" Turek oraz dużą szansą na awans do ligi okręgowej drużyny seniorów Zarząd Powiatowy Nowej Lewicy w Turku wysłał pismo do Burmistrza Turku i radnych Rady Miejskiej z wnioskiem o zdecydowane zwiększenie środków finansowych na Klub. Poniżej pełna treść wspomnianego pisma.

W dniu 11 sierpnia br. odbyło się spotkanie Pana Burmistrza z Zarządem Powiatowym Nowej Lewicy. W trakcie tego interesującego spotkania wśród wielu omawianych spraw jakże istotnych dla mieszkańców naszego miasta, poruszono także kwestę zbyt niskiego dofinansowania z budżetu miasta Klubu MGKS „TUR1921” Turek.

reklama

W stałych rozgrywkach ligowych oprócz drużyny seniorów występującej w A klasie uczestniczy jeszcze z dużymi sukcesami 6 drużyn młodzieżowych posiadających ogółem ok. 160 zawodników z Turku i powiatu. Mecze naszych drużyn gromadzą na stadionie liczne rzesze mieszkańców Turku, kibiców „„Tura”. Zarząd Klubu podejmuje szereg działań aby pozyskać sponsorów spośród przedstawicieli lokalnej społeczności. Jednak pandemia, kryzys gospodarczy, lawinowy wzrost cen i inne czynniki ekonomiczne powoduję, że pozyskiwane środki nie są wystarczające dla normalnego funkcjonowania Klubu.

Turek jest jedynym miastem powiatowym w byłym województwie konińskim którego drużyna seniorów występuje w tak niskiej klasie rozgrywkowej. Nie ukrywajmy, głównie jest to spowodowane chronicznym brakiem pieniędzy na zaspokojenie podstawowych potrzeb zawodników (sprzęt, odżywki, posiłki, transport nie mówiąc już o jakichkolwiek drobnych premiach za wygrane mecze). Wszystko to nie przynosi nam chluby, a pamiętamy przecież czasy gdy nasz Klub był wizytówką naszego miasta, znany w całym kraju.

Dlatego też zwracamy się do Pana Burmistrza i wszystkich Radnych z wnioskiem o zdecydowane zwiększenie środków w budżecie miasta na przyszły rok z przeznaczeniem na działalność Klubu.

Nowa Lewica w Turku

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Lewica apeluje do Burmistrza w sprawie finansów Tura Turek

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Europejski Kongres Kobiet...

Listy do redakcji: Europejski Kongres Kobiet "Robimy...

27 paźd.
Przed nami ostatni weekend wakacji! Tylko u nas...

Przed nami ostatni weekend wakacji! Tylko u nas...

26 sierp.
Za nimi intensywny tydzień! Młodzi zawodnicy...

Za nimi intensywny tydzień! Młodzi zawodnicy Tura...

1 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama