piątek 19 lipca 2024

Alfreny, Rufina, Wincentego

reklama

Karate obóz sportowy / Tomasz Nowaczyk

Karate obóz sportowy / Tomasz Nowaczyk
 

Trzeba być silnym, odważnym i pełnym pozytywnej energii aby zaliczyć trudy japońskiego karate – takimi słowami rozpoczął się letni obóz sportowy kyokushin karate w Powidzu, zorganizowany przez Kub Sportów i Sztuk Walk w Turku.

Przez ponad osiem  dni młodzi karatecy pokonywali i walczyli ze swoimi słabościami. Najmłodszy uczestnik miał 6 lat ,a najstarszy 16, łącznie 84 uczestników . Wspaniała pogodna  istne tropikalne warunki nad jeziorem Powidzkim nie dawały żadnej ulgi trenującym  kickboxing, kyokushin karate, walkę na  kije, czy naukę pływania. Zajęcia odbywały się 3 razy dziennie na super sali sportowej oraz w  malowniczej scenerii i wokół jeziora.

reklama

Poza ciężkimi treningami nie zabrakło miejsca na wspaniały  wypoczynek poprzez liczne kąpiele wodne i słoneczne  oraz turnieje piłki nożnej. Tradycyjnie odbył się mecz pomiędzy kadrą obozu i reprezentacją zawodników. Po raz kolejny lepszymi okazali się trenerzy wygrywając cały mecz  14-2 . Najtrudniejszym sprawdzianem okazał się trening mocno nocny , który odbył się o godzinie 1.00 w nocy. Wszyscy dzielnie zaliczyli ten test bez żadnych problemów. Odbyły się również  dwie dyskoteki  i zabawa taneczna z udziałem zespołu Ricco i Sekret. W sobotę został przeprowadzony konkurs plastyczny oraz można było odwiedzić wioskę wikingów i zaliczyć  strzelanie z łuku, bieg młodego wojownika . Następnie udano się na festyn pt  Zabawowy zawrót Glowy, gdzie uczestniczono w spektaklu  Złota Rybka oraz obejrzano   występ kabaretu PAKA, w tym  pokaz tańców zespołu Flow Latino, a gwiazdą  okazał się zespół United, po koncercie odbył się pokaz sztucznych ogni. Tradycyjnie odbyły się biegi uliczne z nagrodami  i medalami wygrali karatecy. 

W kolejnym dniu  odbył się specjalny program dla dzieci Klaunada , skecze, zabawy, konkursy, pokaz baniek mydlanych, malowanie twarzy.  Dla chętnych była możliwość udziału w  turniej strzelania z broni oraz koncert zespołu Maraquja. Nie zabrakło tez obozowego chrztu i mianowania na samuraja – test czołgania się po pokrzywach, bieg po szyszkach czy pokonywanie jamy smoka okazały się normalka dla najmniejszych  karteków kyokushin.  Obóz zakończył się egzaminem na wyższe pasy od 10 do 3 kyu włącznie.

Kadrę stanowili Dariusz Jasiakiewicz, Sebastian Szewczyk, Kamil Więcławek, Rafał Gębalski i Hanna Fret. Zarząd dziękuje firmie Optima z Dobrej, KWB Adamów, Burmistrzowi Tuliszkowa i Turku za wsparcie wypoczynku dzieci.  Wszyscy uczestnicy otrzymali płytę DVD z tysiącami zdjęć jako pamiątkę z obozu kyokushin. Zapraszamy za rok. Galeria ze zdjęciami do obejrzenia na www.karate.turek.net.pl.

Akadiusz Wszędybył dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
Podobne artykuły
Karatecy spędzali wakacje w Powidzu

Karatecy spędzali wakacje w Powidzu

05-09-2018
Przykona: Ratownicy wolą

Przykona: Ratownicy wolą "widoki" w Uniejowie, a woda zakwitła. Co...

27-07-2017
Karatecy na szkoleniu w ramach Nocy Samurajów

Karatecy na szkoleniu w ramach Nocy Samurajów

10-10-2016
Uczniowie ZST z wizytą w 33. Bazie Lotnictwa...

Uczniowie ZST z wizytą w 33. Bazie Lotnictwa Transportowego

04-03-2016
Wideo: Udział uczniów ZST w Święcie 33....

Wideo: Udział uczniów ZST w Święcie 33. Bazy Lotnictwa...

23-05-2014
Wideo: Morsy najechały Przykonę

Wideo: Morsy najechały Przykonę

02-03-2014

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama