czwartek 24 września 2020

Dory, Gerarda, Maryny

reklama

Warsztaty Big Bandowe Jazz Tur 2012 w Muzeum Rzemiosła Tkackiego

Warsztaty Big Bandowe Jazz Tur 2012  w Muzeum Rzemiosła Tkackiego
 

Od środy 14 listopada do soboty 18 listopada w Muzeum Rzemiosła Tkackiego w Turku odbywała się 2  edycja Jazz Tur, czyli warsztaty muzyczne zorganizowane przez Big Band Miasta i Powiatu Tureckiego.

Ich otwarcie miało miejsce  w środę w sali galeryjno-wystawienniczej, podczas którego po uroczystym otwarciu, uczestnicy zwiedzili muzeum, a następnie podzielili się na sekcjei przystąpili do pracy pod okiem doświadczonych pedagogów i muzyków przybyłych z Krakowa i Katowic wśród których pojawili się: m.in. Szymon Kamykowski, Jerzy Skalski, Magdalena Bałajewicz.

reklama

Uczestnicy szkolą się w 6 sekcjach: trąbki,puzonu, saksofonu,pianina,perkusji i wokalu, z czego dwa pierwsze zajęcia odbywały się w salach w muzeum w Turku.

Warsztaty jazzowe nie byłyby w pełni warsztatami, gdyby nie dodatkowa atrakcja dla Turkowian w postaci zorganizowanych w środowy i piątkowy wieczór w pubie 69 jam session.W ich trakcie była możliwość posłuchania wspólnego muzykowania uczniów jak i ich nauczycieli. 

Warsztaty jazzowe zwieńczył koncert Big Bandu wspólnie z Panią Grażyną Łobaszewską, który odbył się 18 listopada o godzinie 19 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Turku.

reklama

Muzeum Rzemiosła Tkackiego

Warsztaty Big Bandowe Jazz Tur 2012  w Muzeum Rzemiosła Tkackiego

Podobne artykuły

To był koncert pełen świątecznej magii!

To był koncert pełen świątecznej magii!

15-12-2019
Blisko 310 tys. zł przeznaczone na remont...

Blisko 310 tys. zł przeznaczone na remont świetlicy...

25-11-2019
Wideo: Nowa lokalizacja Inter Cars w Turku....

Wideo: Nowa lokalizacja Inter Cars w Turku. Większy...

10-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama