sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

III Turniej Językowy dla Szkół Podstawowych w Gimnazjum nr 2 w Turku

III Turniej Językowy dla Szkół Podstawowych w Gimnazjum nr 2 w Turku
 

Dnia 26 marca w Gimnazjum nr 2 w Turku odbyła się trzecia edycja Turnieju Językowego dla Szóstoklasistów. W turnieju wzięły udział drużyny uczniów ze szkół podstawowych w Turku. Organizatorzy, nauczyciele języków obcych, założyli, że głównym celem turnieju jest popularyzacja nauki języka angielskiego, rozbudzenie zainteresowań uczniów kulturą krajów anglojęzycznych, doskonalenie umiejętności językowych oraz wspieranie samorozwoju ucznia i jego uzdolnień.

Turniej miał charakter zabawy, na którą składały się cztery konkurencje. Już na starcie szóstoklasiści mile zaskoczyli jury i widownię ciekawymi prezentacjami sławnych postaci z Wielkiej Brytanii, wykazując się przy tym ogromnym potencjałem twórczym. Turniejowym hitem okazała się postać Jamesa Bonda oraz tytułowa piosenka z filmu Skyfall w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5. Kolejne zadania turniejowe również okazały się prawdziwym popisem umiejętności językowych i wiedzy merytorycznej uczestników.

reklama

Spotkanie wzbogaciła ciekawa część artystyczna, w której to uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum zaprezentowali inscenizację bajki pt. ,, Królewna Śnieżka” w wersji anglojęzycznej.

Po prawie dwugodzinnych potyczkach językowych wyłoniono zwycięzców. W tym roku znów najlepszą okazała się drużyna uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5, drugie miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, a trzecie uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4. Dyrekcja naszego gimnazjum i organizatorzy jeszcze raz składają serdeczne podziękowania opiekunom wszystkich drużyn za pracę, którą  włożyli w przygotowanie swoich uczniów.

Przeprowadzenie turnieju i nadanie mu właściwej oprawy nie byłoby możliwe bez wsparcia dyrektora Szkoły Języków Obcych ,,Eureka” pana Tomasza Orłowskiego, który ufundował atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz miesięczne stypendium na naukę języka angielskiego dla wszystkich uczestników turnieju.

Zabawowa forma turnieju okazała się być trafionym pomysłem. Niezwykle cieszy, że biegłość posługiwania się językami obcymi  naszej młodzieży jest coraz lepsza.  Jako, że turniej ten zagościł na stałe w kalendarzu imprez organizowanych przez nasze gimnazjum, już dziś zapraszamy kolejnych uczestników za rok.

reklama

Materiał prasowy Gim. 2 w Turku

2
3
4

Podobne artykuły

Nowi nauczyciele mianowani w mieście i...

Nowi nauczyciele mianowani w mieście i powiecie....

27 sierp.
Myszka Miki, Pszczółka Maja, Batman i...

Myszka Miki, Pszczółka Maja, Batman i Spider-Man,...

20-11-2020
List otwarty pedagogów z ZSR CKP do Zarządu...

List otwarty pedagogów z ZSR CKP do Zarządu Powiatu

11-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama