wtorek 11 sierpnia 2020

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

reklama

Ratujmy nasz szpital!!!/Apel do mieszkańców miasta Turku i powiatu tureckiego

Ratujmy nasz szpital!!!/Apel do mieszkańców miasta Turku i powiatu tureckiego
 

Apelujemy do mieszkańców Turku i powiatu tureckiego ludzi polityki, kultury oraz władz  miasta i Kościoła: nie pozwólmy Zarządowi Powiatu Tureckiego ze Starostą Zbigniewem Bartosikiem i Wice Starostą Władysławem Karskim  na czele zniszczyć Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Turku.

Nasze władze zamierzają sprzedać, a raczej oddać szpital w ręce podmiotów zewnętrznych, chcąc w ten sposób uniknąć odpowiedzialności za wielomilionowe zadłużenie do którego sami, poprzez brak należytego nadzoru i lekceważenie przekazywanych im, pogarszających się wyników finansowych szpitala, sami się przyczynili.

reklama

Sprzedaż szpitala pozbawi mieszkańców Turku i powiatu tureckiego niczym nieograniczonego dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej- przyjmowani będą tylko ci pacjenci, których jednostka chorobowa będzie najbardziej opłacalna. Nadrzędnym celem nowych władz lecznicy będzie bowiem osiągnięcie jak największego zysku a nie jak do tej pory dobro pacjenta. Aby zniwelować koszty funkcjonowania dojdzie do grupowych zwolnień personelu medycznego i administracyjnego, czego przykładem są chociażby szpitale w Łasku i Pszczynie.

Zaskakujące działania Starosty i jego popleczników zmierzające do sprzedaży tudzież prywatyzacji naszego szpitala to pomysł kuriozalny i skandaliczny. To działanie destrukcyjne. Co warte podkreślenia Starosta nie podejmuje żadnych alternatywnych działań mogących ocalić Szpital i jego pacjentów .

Ciekawe, komu zależy na zlikwidowaniu placówki, w której pracuje tylu wykwalifikowanych ludzi oddanych swojej pracy? Kto chce na tym zarobić? Warto też zauważyć, że przy dobrym gospodarzu i naprawdę niewielkich nakładach Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Turku nie tylko zarobiłby na siebie, ale jeszcze przyniósłby dochody.

reklama

Pracownicy SP ZOZ w Turku

Podobne artykuły

Radni Gminy Władysławów za ograniczeniem...

Radni Gminy Władysławów za ograniczeniem sprzedaży...

15 lt.
Wideo: Uroczysty apel, wspólne śpiewanie hymnu...

Wideo: Uroczysty apel, wspólne śpiewanie hymnu oraz...

09-11-2018
Przykona: Zdaniem Bryla hałas o Ościsłowo nie...

Przykona: Zdaniem Bryla hałas o Ościsłowo nie pomoże...

12-04-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama