Dni Turku i Gminy Turek już za 4 dni!

środa 04 sierpnia 2021

Dominiki, Dominika, Protazego

15°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

To Turek.net.pl ma problem z informacjami/Odpowiedź Zarządu PGKiM

To Turek.net.pl ma problem z informacjami/Odpowiedź Zarządu PGKiM
 

W nawiązaniu do artykułu pt. „PGKiM ma problem w workami”, jaki 12 lipca ukazał się na portalu turek.net.pl, uprzejmie informuję, że zawarte w nim sformułowania nie znajdują uzasadnienia w rzeczywistości. Artykuł oparto na nieprawdziwej tezie, której efektem jest wyraźnie negatywny wydźwięk artykułu. Z przykrością stwierdzam, że redakcji zabrakło w tym przypadku zwykłej rzetelności dziennikarskiej i obiektywizmu.

Autor artykułu już w pierwszym jego zdaniu podaje nieprawdziwą informację, że mieszkańcy domków jednorodzinnych nie otrzymali worków na odpady komunalne. To kłamstwo. Mieszkańcy domków jednorodzinnych OTRZYMALI worki. Tyle, że zamiast kolorowych, były to worki jednokolorowe, ZASTĘCZE, oprócz kolorystyki nie różniące się niczym od worków docelowych. Zatem zbudowanie artykułu na tezie, że worków nie dostarczono, kiedy w rzeczywistości je dostarczono, jest niczym innym jak manipulacją. I, co stwierdzam z ogromną przykrością, manipulacją celową, gdyż w piśmie do mieszkańców na którym turek.net.pl oparł swój artykuł, informację o dostarczeniu worków zastępczych zapisano pogrubionym drukiem, więc nie sposób było jej przeoczyć. Autor artykułu dokonał jednak tej trudnej sztuki.

Także padające dalej w tekście artykułu sugestie, że PGKiM Sp. z o.o. miało dużo czasu na przygotowanie odpowiednich worków niewiele mają wspólnego z prawdą i obiektywizmem. Przypomnę, że przetarg na odbiór odpadów w Turku rozstrzygnięty został 10 czerwca. Dopiero od tego dnia Przedsiębiorstwo mogło rozpocząć przygotowania do zgromadzenia odpowiedniej ilości worków i stojaków. Tyle, że w tym czasie ani w Polsce, ani w sąsiednich krajach (bo tam także Przedsiębiorstwo szukało) worków i stojaków albo nie było, albo były po znacznie zawyżonych cenach. W tej sytuacji cytat przedstawicielki producenta materiałów opakowaniowych, której wypowiedź dotyczyła dostępności worków i stojaków w okresie znacznie wcześniejszym, jest wyjątkowo nietrafny, a wręcz perfidny ze strony redakcji. Szkoda, że autor artykułu nie spytał cytowanej przedstawicielki o dostępność tych samych artykułów w połowie i pod koniec czerwca.

reklama

Natomiast sugestię autora dotyczącą zakupu worków w marketach nawet trudno komentować. Zgodnie z wymogami zapisanymi w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, worki które trafią do mieszkańców muszą charakteryzować się szeregiem parametrów. Tylko dla przykładu: powinny być wykonane z półprzeźroczystej folii polietylenowej, o grubości co najmniej 60 mikronów, w odpowiedniej kolorystyce i oznakowane specjalnym nadrukiem, m.in. z adresem i danymi kontaktowymi Gminy Miejskiej Turek i PGKiM Sp. z o.o.

Jeśli autor artykułu widział takie worki w markecie, w dodatku w ilościach setek tysięcy sztuk, to uprzejmie proszę o podpowiedź gdzie.

Zgodnie z art. 12 Prawa Prasowego dziennikarz jest ZOBOWIĄZANY zachować szczególną staranność i rzetelność przy zbieraniu i wykorzystywaniu informacji prasowych, a zwłaszcza sprawdzić zgodność z prawdą uzyskanych informacji.

Czego w rzeczonym artykule zabrakło.

reklama

Z poważaniem,
Zarząd PGKiM Sp. z o.o. w Turku

Podobne artykuły

Od dziś zmiana organizacji ruchu na ulicy...

Od dziś zmiana organizacji ruchu na ulicy Kaliskiej.

10 czerw.
Ruszają prace na Wyszyńskiego. Podpisano umowę...

Ruszają prace na Wyszyńskiego. Podpisano umowę na...

14 maj.
Ile miesięcznie ton śmieci produkują...

Ile miesięcznie ton śmieci produkują turkowianie?...

10 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama