sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

SLD apeluje: Ułatwmy uiszczanie opłaty śmieciowej

SLD apeluje: Ułatwmy uiszczanie opłaty śmieciowej - Źródło: www.sld.org.pl
Źródło: www.sld.org.pl 

Prezentujemy treść interpelacji z dnia 13 sierpnia b.r. wystosowanej przez członków Klubu SLD Rady Miejskiej Turku do burmistrza Zdzisława Czapli w sprawie uiszczania przez mieszkańców Turku podatku za odbierane od nich odpady komunalne.

Zgodnie z § 40 Statutu Miasta Turku składamy interpelację w następującej sprawie:
Tzw. „Ustawa śmieciowa” wprowadziła obowiązek uiszczania przez mieszkańców miast i gmin podatku za odbierane od nich odpady komunalne.

Członkowie Spółdzielni Mieszkaniowych „Tęcza” oraz „Rozwój” w Turku płacą ten podatek łącznie  z opłatą za czynsz. Natomiast mieszkańcy zajmujący lokale komunalne lub własnościowe oraz posiadacze domów jednorodzinnych podatek ten zobowiązani są płacić bezpośrednio w Urzędzie Miasta, gdzie w jednym z biur wystawiana jest im faktura, którą następnie regulują w kasie Urzędu, względnie opłatę mogą wnosić drogą elektroniczną. Dla wielu mieszkańców miasta, szczególnie osób starszych, a takich płatników jest wielu, taka forma opłacania podatku jest bardzo uciążliwa.

reklama

Stąd też w trakcie licznych spotkań i rozmów postulują oni aby podatek ten mógł być opłacany przy okazji opłat za czynsz lub dostarczane ciepło, ciepłą i zimną wodę oraz odbiór ścieków w punkcie kasowym PGKiM przy ul. Legionów Polskich (budynek policji).

Taka forma płatności zdaniem mieszkańców usprawni pobór tego podatku i spowoduje, że znikną problemy związane z konicznością chodzenia do Urzędu Miasta. Dla wielu starszych osób są to uciążliwości trudne do pokonania.

Liczymy na zrozumienie przez Pana Burmistrza tego problemu i jego rozwiązanie dla dobra naszych mieszkańców.

1. Joanna Maciejewska
2. Andrzej Kwiatkowski
3. Marian Mirosław Marczewski
4. Jan Pakuła

*tytuł pochodzi od redakcji

Podobne artykuły

Zmiana zasad opłat za śmieci w gm. Malanów

Zmiana zasad opłat za śmieci w gm. Malanów

24 lip.
Turek. Cena za śmieci od 1 sierpnia - 25 zł za...

Turek. Cena za śmieci od 1 sierpnia - 25 zł za...

7 lip.
Kto będzie odbierał śmieci od 1 lipca? Do...

Kto będzie odbierał śmieci od 1 lipca? Do przetargu...

3 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama