Dni Turku i Gminy Turek już za 4 dni!

środa 04 sierpnia 2021

Dominiki, Dominika, Protazego

15°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

SLD apeluje: Ułatwmy uiszczanie opłaty śmieciowej

SLD apeluje: Ułatwmy uiszczanie opłaty śmieciowej - Źródło: www.sld.org.pl
Źródło: www.sld.org.pl 

Prezentujemy treść interpelacji z dnia 13 sierpnia b.r. wystosowanej przez członków Klubu SLD Rady Miejskiej Turku do burmistrza Zdzisława Czapli w sprawie uiszczania przez mieszkańców Turku podatku za odbierane od nich odpady komunalne.

Zgodnie z § 40 Statutu Miasta Turku składamy interpelację w następującej sprawie:
Tzw. „Ustawa śmieciowa” wprowadziła obowiązek uiszczania przez mieszkańców miast i gmin podatku za odbierane od nich odpady komunalne.

Członkowie Spółdzielni Mieszkaniowych „Tęcza” oraz „Rozwój” w Turku płacą ten podatek łącznie  z opłatą za czynsz. Natomiast mieszkańcy zajmujący lokale komunalne lub własnościowe oraz posiadacze domów jednorodzinnych podatek ten zobowiązani są płacić bezpośrednio w Urzędzie Miasta, gdzie w jednym z biur wystawiana jest im faktura, którą następnie regulują w kasie Urzędu, względnie opłatę mogą wnosić drogą elektroniczną. Dla wielu mieszkańców miasta, szczególnie osób starszych, a takich płatników jest wielu, taka forma opłacania podatku jest bardzo uciążliwa.

reklama

Stąd też w trakcie licznych spotkań i rozmów postulują oni aby podatek ten mógł być opłacany przy okazji opłat za czynsz lub dostarczane ciepło, ciepłą i zimną wodę oraz odbiór ścieków w punkcie kasowym PGKiM przy ul. Legionów Polskich (budynek policji).

Taka forma płatności zdaniem mieszkańców usprawni pobór tego podatku i spowoduje, że znikną problemy związane z konicznością chodzenia do Urzędu Miasta. Dla wielu starszych osób są to uciążliwości trudne do pokonania.

Liczymy na zrozumienie przez Pana Burmistrza tego problemu i jego rozwiązanie dla dobra naszych mieszkańców.

1. Joanna Maciejewska
2. Andrzej Kwiatkowski
3. Marian Mirosław Marczewski
4. Jan Pakuła

*tytuł pochodzi od redakcji

Podobne artykuły

Umowa na odbiór odpadów w gminie Malanów...

Umowa na odbiór odpadów w gminie Malanów podpisana....

23 maj.
Ile miesięcznie ton śmieci produkują...

Ile miesięcznie ton śmieci produkują turkowianie?...

10 maj.
Listy do redakcji: Pieniądze, które należą się...

Listy do redakcji: Pieniądze, które należą się...

27 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama