piątek 02 października 2020

Racheli, Sławy, Teofila

reklama

I Turkowskie Spotkanie Kuglarskie - będzie nowy festiwal?

I Turkowskie Spotkanie Kuglarskie - będzie nowy festiwal? - Źródło: sxc.hu
Źródło: sxc.hu 

Sztuka to nie tylko rzeczy materialne i dotykalne. To także widowiska, taniec, śpiew, wszystko, co w sposób zmysłowy wpływa na nasze emocje, poczucie estetyki. Od kilku lat obserwuje się powrót kuglarstwa, na które składają się: żonglerka, żonglerka kontaktowa, diabolo, chodzenie na szczudłach, akrobatyka artystyczna, chodzenie po linie czy fireshow. Mało kto wie, że wielu pasjonatów kuglarstwa mamy wśród mieszkańców Turku. Teraz potrzebują wsparcia finansowego, by móc swoją pasją podzielić się z innymi.

Grupa Tancerzy Ognia Art Of Fire z Turku jest głównym organizatorem I Turkowskiego Spotkana Kuglarskiego, które ma odbyć się początku roku. Artyści mają niezwykle ambitne plany w stosunku to tej nowatorskiej imprezy: w programie są warsztaty taneczne, cyrkowe, muzyczne, kuglarskie, teatralne, filmowe, plastyczne, wykłady, pokazy, przestrzeń gier, koncerty z udziałem gości specjalnych. Trzy dni trwania TSK zapowiadają się więc bardzo intensywnie.

reklama

Celem spotkania jest pokazanie, że ta niszowa dziedzina sztuki ma wielu fanów, cały czas się rozwija, może stanowić metodę na pokazanie miasta i jego historii z innej perspektywy. Na pewno wzbogaci to lokalną kulturę i będzie całkiem nowym doświadczeniem.

Problemem jak zawsze są finanse, których często na rozwój sztuki brakuje. Dlatego organizatorzy zwracają się z prośbą o wsparcie i szukają sponsorów. W zamian grupa obiecuje umieszczenie logo firmy na plakatach, materiałach prasowych, filmowych, internetowych i innych o charakterze promocyjnym. Na pewno warto wesprzeć imprezę przez wzgląd na jej unikatowy charakter. Grupa Tancerzy Ognia Art Of Fire reprezentowała Turek w programie Kowal Gwiazd, gdzie zrobili sporą niespodziankę Michałowi Milowiczowi oraz Magdzie Famme.

Wszyscy zainteresowani wsparciem wydarzenia proszeni są o kontakt mailowy: warsztaty.art@op.pl oraz biuro.tsk@op.pl lub pod nr telefonu: 782 811 513. Na pewno nie skończy się na jednym spotkaniu – być może będą to narodziny kolejnego festiwalu w naszym mieście. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Portal Turek.net.pl.

reklama

M.A.

Podobne artykuły

Ognisty spektakl zakończył 26. Turkostradę

Ognisty spektakl zakończył 26. Turkostradę

03-05-2018
Konin: Fireshow i uwolnienie bulwaru już na...

Konin: Fireshow i uwolnienie bulwaru już na początku...

28-08-2017
Turek: Visual LED Show i  Karens Diet na...

Turek: Visual LED Show i Karens Diet na zakończenie...

21-07-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama