wtorek 27 lipca 2021

Aureliusza, Natalii, Rudolfa

29°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

ET: Poznaj prawdziwą historię swoich wizyt u lekarza

ET: Poznaj prawdziwą historię swoich wizyt u lekarza
 

Między wierszami Komunikatu Ryszarda Bartosika

O nadwrażliwości – dramat w czterech aktach z epilogiem

Po przeczytaniu komunikatu Ryszarda Bartosika, w którym informuje, że sąd skazał Władysława Karskiego, czytelnik musi aż krzyknąć: „Ale o co w tym wszystkim chodzi!?”

reklama

Akt I, czyli burza zaczyna się od dyrektorskiego awansu

Próbując odpowiedzieć na postawione wyżej pytanie na wstępie pokusimy się o krótkie kalendarium. I tak, 1 października 2013r. powód, czyli Ryszard Bartosik, obejmuje stanowisko dyrektora Biura Zarządu, Administracji i Zamówień Publicznych w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Turku. Tego samego dnia informacja o tym fakcie ukazuje się na stronach lokalnego portalu internetowego i za sprawą tej publikacji strona ta notuje rekordową w historii liczbę odsłon i wpisywanych pod tekstem komentarzy internautów. Wypada zaraz zaznaczyć, że w zdecydowanej większości treść tych komentarzy zarówno pod adresem samego awansowanego, jak i PGKiM trudno uznać za przychylne. Mówiąc eufemistycznie. A określając rzecz całą bardziej żartobliwie, to można by powiedzieć, że w ciągu kilku dni na głównych bohaterach całego zamieszania zostało „powieszonych” więcej psów niż kiedykolwiek było w miejskim schronisku dla zwierząt. Słowem, w przygniatającej części internauci skrytykowali sam fakt powołania nowego stanowiska dyrektorskiego w PGKiM, i w nie mniejszym stopniu awansowanie na nie Ryszarda Bartosika. Internetowy vox populi w powyższych kwestiach był miażdżący.
Czytaj str. 6

 

reklama

Zintegrowany Informator Pacjenta prawdę ci powie, czyli...

Poznaj prawdziwą historię swoich wizyt u lekarza

Ile kosztuje nasze leczenie? Jak bardzo wykorzystujemy składki zdrowotne odciągane co miesiąc z naszych pensji? Ile państwo dopłaca do recept refundowanych i ile kosztuje „darmowa” wizyta u lekarza rodzinnego, u alergologa czy dentysty? Sprawdź swój ZIP, bo to nie jest trudne, a odkryjesz co robiłeś u lekarza.

A że przez pół roku jego działania wiele osób dowiedziało się o „doliczonych” zabiegach, którym nigdy się nie poddawali i wizytach w gabinetach, w których nigdy nie byli, zachęcamy do pobrania numeru ZIP i sprawdzenia swojej historii wizyt w placówkach służby zdrowia. Zwłaszcza, że zdobycie ZIP-u nie jest trudne.

Zintegrowany Informator Pacjenta, ogólnopolski serwis udostępniany przez NFZ. Działa od 1 lipca 2013 roku. Można tam sprawdzić historię swoich chorób, przepisywane leki, które z nich są refundowane, czy też  jakie są kolejki do specjalistów albo czy długo będziemy czekać na skierowanie do sanatorium. Żeby się tam dostać potrzebny jest login i hasło do systemu. I tu wiele osób mówi STOP. Niestety przyzwyczajeni do nadmiernej biurokracji rezygnujemy już w przedbiegach. Komu by się chciało wypełniać strony dokumentów, pisać wnioski i stać w kolejkach. Błąd. –Procedura trwa dwie minuty – zapewnia Genowefa Grzesiak, kierownik delegatury Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Koninie
Czytaj str. 3

Referendum w gminie Turek nieważne

Czy tylko „generał mróz” jest zwycięzcą?

Nie udało się referendum w gminie Turek. Do urn w minioną niedzielę, 26 stycznia, poszło 1736 osób, czyli nieco ponad 25 procent uprawnionych do głosowania. -Ale nie zmarnujemy tego potencjału, który udało nam się zgromadzić podczas akcji informacyjnej przed referendum – zapewnia Michał Kocik, rzecznik inicjatywy referendalnej w gminie Turek. -(...) trzy czwarte mieszkańców gminy Turek, nie idąc do urn, powiedziała „tak” dla działań tej rady – uważa
Edward Kończak, przewodniczący Rady Gminy Turek

Kilkaset plakatów, sześć tysięcy ulotek,  20 banerów, siedem spotkań i dziesiątki kilometrów przebytych dróg i rozmów. A jednak mieszkańcy gminy Turek, w większości, uznali, że bić się nie ma o co. -Termin referendum i pogoda nam nie sprzyjała – zaznacza Kocik, i podkreśla, że decyzja o referendum zapadła tuż przed Świętami Zmarłych, później z kolei w kalendarzu wypada 15 listopada, Święta Bożego Narodzenia. -Tak naprawdę akcję informacyjną rozpoczęliśmy dopiero po święcie Trzech Króli, mieliśmy trzy tygodnie.

Tu znów na przeszkodzie stanęła pogoda. -Kiedy w ubiegłą niedzielę zwoływaliśmy spotkanie w Kalinowej padał zamarzający deszcz, przyszło zaledwie kilka osób. Ludzie bali się wychodzić z domów - dodaje Andrzej Wojtkowiak, radny powiatowy i sprzymierzeniec inicjatywy referendalnej.

-Dzisiaj zmógł nas śnieg i mróz – w gminie przecież niemało jest miejscowości takich, jak Budy Słodkowskie, skąd dojechać w taką pogodę jest trudno. Na pewno do urn właśnie z tego względu nie poszły osoby starsze, które głosować zazwyczaj chodzą – mówił Kocik.

W niedzielny wieczór, 26 stycznia, w barze w Słodkowie obaj czekali na jakiekolwiek informacje o frekwencji. Bo to właśnie frekwencja stanowiła klucz do sukcesu referendum.
Czytaj str. 5


Arogancja władysławowskiej władzy, czyli…

Prawie jak przetargi?

Jak sprzedano działki w Międzylesiu w gminie Władysławów? - dopytują mieszkańcy i radni. Ale urząd na razie milczy

Nie tak dawno gmina Władysławów wystawiła na sprzedaż działki w Międzylesiu. Teoretycznie ziemia była przeznaczona dla chętnych, miały odbyć się przetargi, a kasa miała zasilić gminny budżet. W teorii proste i oczywiste, niestety jak już nie raz pokazało życie w gminie Władysławów, co wydaje się łatwe - można skomplikować. Kiedy parcele zostały sprzedane, o przetarg, który odbył się lub nie, za pośrednictwem radnego powiatowego Zdzisława Wojtkowiaka oraz miejscowego sołtysa, zaczęli dopytywać się zaniepokojeni mieszkańcy. Z powodu przedłużającego się braku odpowiedzi i wyjątkowej arogancji, Wojtkowiak zapowiedział bojkot posiedzeń władysławowskiej rady.
Czytaj str. 23


XVI Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych

Miejsce powiatu na oświatowej mapie kraju i województwa

Dziennik Rzeczpospolita i miesięcznik Perspektywy po raz XVI ogłosiły swój ranking szkół ponadgimnazjalnych. Liceum Ogólnokształcące w Turku w swojej kategorii szkół uplasowało się na 321 lokacie, co w porównaniu z rokiem poprzednim oznacza awans o 83 pozycje. W poszczególnych klasyfikacjach swoje „pięć minut” mają również dwie pozostałe turkowskie szkoły średnie, tzn. turkowskie ZST i ZSR w Kaczkach Średnich
Czytaj str. 4 i 5

 

Studniówka 2014 Zespołu Szkół Technicznych
Bal po drodze przez krainę wiedzy
Czytaj str. 12 i 13

Jak pewien malanowianin chciał dorobić i wpadł
Czytaj str. 2

Uniejów: Żyjemy w dwóch innych światach, panie burmistrzu
Czytaj str. 17

Podobne artykuły

Referendum w Tuliszkowie do kosza. Burmistrz...

Referendum w Tuliszkowie do kosza. Burmistrz...

21 czerw.
Referendum odwoławcze w Tuliszkowie 20 czerwca....

Referendum odwoławcze w Tuliszkowie 20 czerwca....

6 maj.
Kolejne referendum odwoławcze w Tuliszkowie. Do...

Kolejne referendum odwoławcze w Tuliszkowie. Do...

9 mrz.
reklama
reklama
reklama