wtorek 29 września 2020

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

Maraton Głośnego Czytania rozpoczął się w przedszkolu

Maraton Głośnego Czytania rozpoczął się w przedszkolu - Foto: ma
Foto: ma 

Czytanie rozwija wyobraźnię, pobudza kreatywność, sprzyja prawidłowemu rozwojowi intelektualnemu najmłodszych. Korzyści jest wiele, zwłaszcza, że wspólna lektura to również doskonała zabawa. Właśnie rozpoczęła się ogólnopolska akcja pod hasłem Maraton Głośnego Czytania, do której włączyła się również nasza biblioteka.

W ramach pierwszego dnia maratonu z inicjatywy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku do Przedszkola Samorządowego nr 4 w Turku zawitała Poseł na Sejm RP Irena Tomaszak-Zesiuk, która przeczytała dzieciom dwie piękne bajki. Przedszkolaki słuchały z ogromnym zaangażowaniem, od razu łapiąc doskonały kontakt ze swoim gościem. Także posłanka, która przez wiele lat pracowała z młodzieżą, obdarzyła swoich słuchaczy ogromną sympatią.

reklama

Spotkanie zakończyło się zajęciami plastycznymi, a zadaniem przedszkolaków było wykonanie własnego szczęśliwego pieniążka, nawiązującego do treści ostatniej bajki. Miła atmosfera i dobra zabawa sprawiły, że deszczowy poniedziałek zarówno dla dzieci, jak i dla ich gości stał się o wiele przyjemniejszy. Następne grupy przedszkolaków pojawiły się potem już w siedzibie MiPBP w Turku.

Spotkanie z posłanką Ireną Tomaszak-Zesiuk zainaugurowało maraton, który potrwa przez cały tydzień. W tym czasie bajki czytać będą m.in. dyrektor Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera Bartosz Stachowiak, uczniowie z klasy wojskowej z ZST, Arkadiusz Wszędybył, redaktor Portalu Turek.net.pl, czy Andrzej Drzewiecki, strażak z PSP w Turku. Dobór osób czytających da słuchaczom ze szkół podstawowych i przedszkoli z miasta i powiatu szansę na poznanie ludzi wykonujących różne zawody, o które będą mogli zapytać.

W planach są również zajęcia plastyczne nawiązujące do treści utworów – na uczestników Maratonu Głośnego Czytania czekają takie zadania, jak budowa statku kosmicznego, wozu strażackiego czy konstruowanie stetoskopu. Na pewno będą to dla nich zajęcia bardzo kreatywne i twórcze.

reklama

Każdy z nas powinien czytać, dla własnej przyjemności oraz ciągłego pogłębiania wiedzy. Mówi się, że nie ma osób, które nie lubią czytać – są tylko takie, które jeszcze nie natrafiły na odpowiednią książkę. Warto więc, by poszukiwania swojego literackiego gustu rozpocząć jak najwcześniej. Jak widać, można się przy tym nieźle bawić, czego najlepszym dowodem są roześmiane twarze dzieci.

ma

Podobne artykuły

Kolejni nauczyciele mianowani w placówkach...

Kolejni nauczyciele mianowani w placówkach...

31 sierp.
W Tuliszkowie czytali wśród drzew

W Tuliszkowie czytali wśród drzew

28 sierp.
Mieszkaniec Turku wygrywa ekstremalny Maraton...

Mieszkaniec Turku wygrywa ekstremalny Maraton...

09-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama