piątek 02 października 2020

Racheli, Sławy, Teofila

reklama

Hałaśliwy problem mieszkańców ul. Spółdzielców

Hałaśliwy problem mieszkańców ul. Spółdzielców - foto: archiwum prywatne
foto: archiwum prywatneCo weekend tak wygląda sytuacja na schodach pod SP4 

Wakacje to czas zabawy i szalonych imprez do białego rana. Nie zawsze jednak imprezowicze szanują prywatność osób, które wolałaby spać, zamiast wysłuchiwać głośnych powrotów do domu. Problem mają ludzie mieszkający przy ul. Spółdzielców, którzy skarżą się na młodzież bawiącą się w niedalekim klubie.

W najgorszej sytuacji są mieszkańcy bloków położonych przy Szkole Podstawej nr 4, gdyż tam znajduje się najkrótsza droga do centrum. Młodzież jednak nie tylko przechodzi tędy, robiąc wiele hałasu, ale często również przedłuża sobie imprezę, pijąc alkohol na schodach do kuchni szkolnej lub między blokami.

reklama

- Wysłuchujemy hałasów do godzin wczesnoporannych. Często zdarza się, że podpici imprezowicze próbują wejść na klatki schodowe, pozostaje po nich ogrom puszek, butelek i śmieci - skarży się jedna z mieszkanek. - Na chodnikach zalegają potłuczone butelki. Krzyczą, czasem dzwonią domofonami. Nie można spać w takich warunkach - dodaje wzburzona turkowianka.

Do rzadkości nie należą także pijackie kłótnie i bójki, wszczynane przez młodzież pod wpływem środków odurzających. Młodzi nie tylko przechodzą przez osiedle, ale często koczują tam przez kilka godzin, pijąc alkohol. Co weekendowe „pielgrzymki” imprezowiczów mogą być niezwykle uciążliwe dla mieszkańców. W końcu każdy chce mieć trochę spokoju, zwłaszcza we własnym domu i w nocy.

Do artykułu dołączamy zdjęcie nadesłane przez Czytelnika we wczesnych godzinach porannych, na którym widać grupę młodych ludzi po imprezie. Macie podobny problem? Piszcie do nas na adres redakcja@turek.net.pl. 

reklama

ma
 

Podobne artykuły

Śmieci na nowo wyremontowanej Kaliskiej....

Śmieci na nowo wyremontowanej Kaliskiej. Mieszkańcy...

18 sierp.
Atak na księdza w kancelarii parafii...

Atak na księdza w kancelarii parafii Najświętszego...

31-07-2019
Śmierdziało we wschodniej części Turku i już...

Śmierdziało we wschodniej części Turku i już nie...

13-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama