sobota 23 stycznia 2021

Fernandy, Jana, Rajmundy

reklama

Rada dopuściła budowę obiektu handlowo-usługowego przy UM

Rada dopuściła budowę obiektu handlowo-usługowego przy UM - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Turek, radni większością głosów przyjęli wniosek burmistrza o zmianę Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Zmiana dopuszcza wybudowanie na terenie po ZPJ Miranda wielkopowierzchniowego obiektu handlowo-usługowego o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2.

Przypomnijmy, że 24 lipca w UM, odbyła się dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie częściowej zmiany planu zagospodarowania części miasta zwanej „Stadion”, a dokładnie terenów po zakładzie Miranda przy ul. Kaliskiej. Okazało się, że w zupełności nie wzięto pod uwagę postulatów, które mieszkańcy mogli wcześniej składać.

reklama

W konsekwencji nie uwzględniono, ani oficjalnie nie skomentowano budowy ciągu komunikacyjnego, dzięki któremu turkowianie mieliby pełny dostęp do zieleni publicznej w postaci parku położonego za UM (który obecnie pozostaje niedostępny po godzinach pracy urzędu) oraz cieku Folusz. Nie uwzględniono również propozycji budowy chodnika oraz ścieżki rowerowej prowadzącą do szpitala (wzdłuż terenu urzędu i parku).

Przeczytaj też: Komentarz architektki Iwony Rylskiej

Po spotkaniu, w którym wzięło 6 osób, sporządzono protokół, który nie zawierał wielu istotnych spraw poruszonych na dyskusji. Pomimo wniosków Marcina Deruckiego oraz Iwony Rylskiej, treści protokołu nie zostały sprostowane.

Podczas dzisiejszej sesji radni odrzucili większość wniosków zgłaszanych przez mieszkańców miasta. M.in. odrzucono wniosek Marcina Deruckiego o dopuszczenie funkcji mieszkaniowej na terenie objętym zmianą. W stopniu niepełnym przeszedł wniosek właściciela nieruchomości, spółki PROFIm.

reklama

Przeciwni zmianie planu byli radni: Antosik Romuald (LPS) i Kadrzyńska-Siwek Mariola (LPS), Marczewski Marian (SLD), Kwiatkowski Andrzej (SLD), Dudek Janusz (Teraz Turek) i Kwaśny Tomasz (Teraz Turek).

AW

Podobne artykuły

Ćwiczenia plutonu ratowniczego w Mirandzie

Ćwiczenia plutonu ratowniczego w Mirandzie

22-09-2020
Miranda wsparła seniorów w powiecie

Miranda wsparła seniorów w powiecie

11-04-2020
Miranda Spółka z o.o. pierwsza w Polsce z...

Miranda Spółka z o.o. pierwsza w Polsce z licencję...

08-11-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama