poniedziałek 03 sierpnia 2020

Augustyna, Kamelii, Lidii

reklama

Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej w Wyszynie

Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej w Wyszynie
 

Zgodnie z tradycją szkoły 10 października dzieci z klasy pierwszej złożyły ślubowanie i zostały pasowane na uczniów. Licznie zgromadzonych gości powitała przewodnicząca szkoły Weronika But. Następnie 37 uczniów z klasy Ia i Ib wystąpiło w inscenizacji "Pierwszy raz do szkoły". Oprócz pierwszoklasistów w inscenizacji wzięli również udział wybrani uczniowie z klasy IV i II.Wcielili się oni w role zwierząt, które przyniosły dzieciom prezenty i udzieliły dobrych rad. Zając przyniósł w darze dorodną kapustkę aby w głowie dzieci nie gościła pustka. Myszka kawałeczek sera aby zeszyt gdzieś się nie poniewierał. Miś przyniósł smaczny miodek,aby przegonił smuteczki i zmartwienia.W krótkiej scence pierwszoklasiści wykazali się znajomością przepisów ruchu drogowego.

Po występach dzieci wprowadzono flagę narodową. Uczniowie oraz rodzice złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie głos zabrała pani dyrektor Joanna Sosińska, która dokonała pasowania na ucznia. Uczniowie otrzymali gratulacje, legitymacje szkolne oraz pamiątkowe dyplomy.

reklama

Kolejnym punktem uroczystości było wystąpienie księdza proboszcza Włodzimierza Pawłowskiego, który poświęcił tornistry, podręczniki i przybory szkolne oraz udzielił dzieciom błogosławieństwa. Następnie głos zabrała pani Wioletta Topolska - przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej Generali. Wręczyła dzieciom kamizelki odblaskowe. W imieniu rodziców głos zabrała pani Emilia Urbańska, a przedstawiciele trójek klasowych wręczyli upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Wszyscy życzyli dzieciom sukcesów w nauce i radości ze zdobywania wiedzy. Ostatnim akcentem tego niezwykłego dnia było spotkanie na sali gimnastycznej, wspólny poczęstunek dla dzieci, rodziców i zaproszonych gości.

materiał prasowy

Podobne artykuły

Pierwszaki z SP1 ślubowały!

Pierwszaki z SP1 ślubowały!

05-11-2019
Wyszyna: Ślubowanie pierwszaków w Szkole...

Wyszyna: Ślubowanie pierwszaków w Szkole Podstawowej

25-10-2017
Witajcie Pierwszaki!

Witajcie Pierwszaki!

12-10-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama