środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Nabiałem w dom kandydata KNP! To jeszcze kampania, czy już zwykłe jaja?

Nabiałem w dom kandydata KNP! To jeszcze kampania, czy już zwykłe jaja? - foto: freeimages.com / humusak2
foto: freeimages.com / humusak2 

Ciężko obecną kampanię zaliczyć do ciekawych i udanych. Osoby ubiegające się o ważne stanowiska stronią od debat i walki na argumenty, a tematem nr 1 stał się nie los szpitala czy przyszłość lokalnego szkolnictwa, ale to, jak Antosik głosował ws. nadania rondu imienia T. Mazowieckiego. Im bliżej 16 listopada, tym bardziej atmosfera absurdu narasta, o czym przekonał się pewien kandydat z ramienia Kongresu Nowej Prawicy.

Formy wyborczej walki są różne. Do tych „pozytywnych” zaliczyć można hity tejże kampanii czyli niezbyt szkodliwe chodzenie po domach w celu zyskania sympatii elektoratu, tudzież fundowanie wyborcom alkoholu (zarówno tego ze sklepu, jak i bimbru) przez niektóre osoby, co żadną tajemnicą nie jest, a raczej lokalnym przedwyborczym folklorem. Za ów „folklor” w sensie negatywnym należy uznać to, jak pewien wandal – tudzież kilku wandali – obszedł się z domem jednego z kandydatów Kongresu Nowej Prawicy. Nieznany sprawca „ozdobił” jego elewację roztrzaskanymi jajkami. Do takiego zdarzenia doszło aż dwa razy w przeciągu kilku ostatnich dni.

reklama

Głos w tejże sprawie zabrał prezes lokalnych struktur KNP, zarówno przybliżając nam sprawę podczas rozmowy telefonicznej, jak i wydając stosowny komunikat na facebooku. – Zdążyliśmy już przyzwyczaić się do niszczenia plakatów wyborczych, zdążyliśmy przyzwyczaić się do anonimowego obrażania w internecie. Istnieją jednak pewne granice, których przekraczać nie wolno, a mimo to zostały one naruszone w ostatnich dniach. NIGDY nie przyzwyczaimy się i nie pozwolimy na bezkarne obrzucanie jajkami(!) domów naszych członków, a to właśnie nastąpiło... i to dwukrotnie – pisze Piotr Bukowiecki.

Zdaniem prezesa Bukowieckiego wspomniane akty wandalizmu to nic innego, jak wypowiedzenie wojny nowej politycznej sile, która zagraża zabetonowanym układom, wynikające z bezradności i braku rzeczowych argumentów. – "Niestety" Stara Gwardio: TEJ SIŁY JUŻ NIE POWSTRZYMACIE! Nie zniechęcicie nas nigdy do działania, a tego typu zagrywki są naszym paliwem i motywują nas do dalszego działania! – zapowiada Piotr Bukowiecki na facebookowym fanpage'u „Kongres Nowej Prawicy – Turek”.

AW

Podobne artykuły

Nie o Elektrownię

Nie o Elektrownię "Adamów" chodzi

30-01-2015
KNP: List otwarty do Burmistrza m. Turek

KNP: List otwarty do Burmistrza m. Turek

19-01-2015
Wideo: Kto rządzi w Polsce wg Michalkiewicza?

Wideo: Kto rządzi w Polsce wg Michalkiewicza?

08-01-2015

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama